AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN MENTEŞ 19 MAYIS MESAJI YAYINLADI AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN MENTEŞ 19 MAYIS MESAJI YAYINLADI

İGM’NİN 3. TOPLANTISI TAMAMLANDI

İGM Nisan ayı 3’ncü toplantısında gündem de bulunan konular görüşüldü. Gündemin 16’ncı maddesinde yer alan Afyonkarahisar İli Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği’nde, İl Özel İdaresini temsil etmek üzere 1 asil ve 1 yedek üye belirlenmesi konusu rapor hazırlanması için oybirliğiyle ilgili komisyonlara gönderildi.

Frigya Kültürel Mirası Koruma ve Kalkınma Birliği’nde görev yapmak üzere, meclis üyelerinden bir asil ve bir yedek üye komisyonlarda belirlendikten sonra meclis oylamasına sunulacak. Sinanpaşa İlçesi, Akören beldesi, Bağdat Mahallesi’nde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 480 ada, 37 parsel ile 38 parseldeki taşınmazların eğitim tesis alanı olarak kullanılması için tahsis talebi komisyonda görüşülecek. Emirdağ İlçesine bağlı Salihlek köyünde, tapusunda Taşüstü mevkii, 459 parsel numarasıyla kayıtlı, mülkiyeti Salihler Köyü tüzel kişiliğine ait, İbrahim Ergün adına kira sözleşmesi bulunan 32.500,00 metrekarelik taşınmazlar üzerinde Güneş Enerji Santrali amaçlı hazırlanan imar planı ve eklerinin onay talebi önce komisyonda incelenecek. Bolvadin İlçesine bağlı Kurucaova Köyünde, tapusunda Üçtepe Mevkii, 113 ada, 212 ve 213 parsel numarasıyla kayıtlı, mülkiyeti Kadir Börekçi’ye ait 3.434,82 metrekarelik taşınmazlar üzerinde Güneş Enerji Santrali amaçlı imar planı ve eklerinin onay talebi komisyonda ele alınacak. Meclisin Nisan ayı toplantısının 4’ncü birleşimi yarın sabah Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.