“HUZUREVİ PROJESİNE İKİ KIYMETLİ HANIMEFENDİNİN ELİ DEĞDİ”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’la Afyonkarahisar Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi konusunu görüştü. Taytak, Bakan Göktaş ve Vali Yiğitbaşına konu ile ilgili emekleri için teşekkür ederek, “Sonuçta bu projeye iki kıymetli hanımefendinin eli değdi. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah.” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Afyonkarahisar Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi konusunu ele alındı.

“YAŞLILARA YÖNELİK KURUMSAL HİZMET İHTİYACI ARTIYOR “

Konu hakkında açıklama yapan Milletvekili Taytak, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendiyi ziyaretimizde, yatırım programına alınan ve 2 Mayıs 2024 tarihinde ihalesi yapılacak olan Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Huzurevlerimiz 60 yaş ve üzerindeki yaşlı kişileri huzurlu bir ortamda korumak, bakmak ve bu kişilerin sosyal ve psikolojik gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulan yatılı sosyal hizmet kuruluşudur. Afyonkarahisar ilimiz gelişmekte olan bir ilimizdir. Bu nedenle yaşlılara yönelik kurumsal bakım hizmetlerine duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. Biz vefakâr bir toplumuz.  Yaşlısına sahip çıkan bir toplumuz. İlimizde daha önce Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmaktaydı. Fakat 2020 yılında depreme dayanıklı olmaması sebebiyle yıkılmıştı. Sayın Bakanımız Afyonkarahisar’da 12.709.60 metrekarelik, 162 yatak kapasiteli huzurevi planını hemşehrilerimiz ile paylaşmıştı. Bakanımız bugün 2 Mayıs’ta huzurevinin ihalesinin yapılacağını ifade ettiler. Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendiye Afyonkarahisarlı hemşehrilerim adına teşekkürlerimi bildirdim. Ayrıca Sandıklı, Emirdağ ve Bolvadin İlçelerimizde huzurevlerimiz bulunmaktadır. Bakanımız ile diğer ilçelerimizde huzurevleri yapımı noktasında fikir alışverişinde bulunduk. Görüşmemizde çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız, şehit ailelerimiz, engelli kardeşlerimiz için yapılabilecek çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulunduk. Ben Sayın Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendiye misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

“PROJEYE İKİ KIYMETLİ HANIMEFENDİNİN ELİ DEĞDİ”

ZAFER MEYDANINDA BASKETBOL TURNUVASI HEYECANI ZAFER MEYDANINDA BASKETBOL TURNUVASI HEYECANI

Milletvekili Taytak, göreve başladığı günden itibaren Afyonkarahisar için güzel projelere imza atan, şehre Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapılması için emek veren ve konuyu yakından takip eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na da teşekkür ettiğini belirterek, “Sonuçta bu projeye iki kıymetli hanımefendinin eli değdi. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah.” ifadelerini kullandı. Ziyarette Milletvekili Mehmet Taytak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’a Afyon mermerinden yapılmış saat hediye etti.