HULUSİ AKAR, “ŞEHRİMİZİ DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret etti. Akar ziyaretinde yaptığı konuşmada Afyonkarahisar’ı daha ileri taşıyacaklarını söyledi. Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Hüseyin Menteş de “Hulusi Akar bakanımız, Afyonkarahisar’da emeği ve hizmeti olan bir bakanımızdır” dedi. Milletvekili Ali Özkaya da Gaznizon millet bahçesi için teşekkür etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş’i ziyaret etti. Ziyarete önceki dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte AK Parti milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ve teşkilat mensupları katıldı.

“Şehrimizi daha ileri taşıyacağız”

Burada bir açıklama yapan Akar, “Hep birlikte burada çalışmak suretiyle şehrimizi daha ileri seviyeye taşımak vazifemizdir. Anadolu halkı vefakar ve cefakar bir millettir. Sabırlı bir millettir. Bize düşen görev de onları en iyi şekilde yaşatmaktır. Onlara hizmet götürmektir, çağın ne kadar imkanı ve fırsatı varsa onları sunmaktır. Anamız babamız göremeden gittiler. İnşallah kalanlar çok daha müreffeh bir hayat sürecekler” dedi.

“Bizim kültürümüzde ötekileştirme diye bir şey yok”

Akar açıklamasında “Biz 85 milyon bir kardeşiz. Bunu tarihin akışı her zaman göstermiştir. Çanakkale’de beraber savaştık. Milli mücadeleyi beraber yaptık. 15 Temmuz darbe girişimine birlikte karşı koyduk. Aramıza fitne fesat sokmak isteyenler oldu, ona da müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Hiçbir zaman hiçbir etnik köken, hiçbir zaman mezhebi grubu ötekileştirmedik, ötekileştirmeyeceğiz. Bizim kültürümüzde böyle bir şey yok. Israrla milli birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz. Bunun sonucu olarak da büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Komutanlarımıza teşekkür ediyorum”

Burada söz alan AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Ali Özkaya da “Sayın bakanımız bundan beş yıl önce komutanlarımızla birlikte ilimize geldiler. O gün Valilikte bütün Afyon heyeti vardı. Garnizon millet bahçesinin tahsisi konusunda bir görüşme yapmıştık. Oranın çalışmaları tamamlanmak üzere. Belediyemiz de oraya yeni bir garnizon komutanlık binası yaptı. Komutanlığımızın ihtiyaçlarına uygun bir bina oldu. Afyon’un geleceği açısından gerçekten olağanüstü bir yeşil alan. Ben buradan zatıalinize Genelkurmay Başkanımıza ve komutanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Afyonkarahisar’da emeği hizmeti olan bir bakanımız”

Öte yandan bir açıklama da İl Başkanı Hüseyin Menteş yaptı. Menteş açıklamasında Akar’a nazik ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti. Menteş, “Ülkemizde çok önemli hizmetlere imza atmış önceki dönem Milli Savunma Bakanımız, bugün milletvekilimiz Sayın Hulusi Akar, devletimizin yetiştirdiği önemli bir isimdir. Şehrimizde emeği hizmeti olan bir bakanımızdır. Garnizon millet bahçesinin belediyeye devrinde kendisinin bizatihi emekleri vardır. Orası tamamlandığında bölgemiz için çok değerli bir sosyal alan haline gelecek. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu.