“HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GETİRİYORUZ”

 HALK LOKANTALARI GELİYOR

ŞAHİN, “TARLADA İZİ OLMAYANIN ANMADA SÖZÜ OLMAZ” ŞAHİN, “TARLADA İZİ OLMAYANIN ANMADA SÖZÜ OLMAZ”

AMBARYOLU TRAFİĞİNE YENİ DÜZENLEME 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'nda şehrimizin ihtiyaçlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. 

DÖRT ÇEŞİT YEMEK 75 TL OLACAK

Seçim öncesi vaatlerinden olan “Halk Lokantası” projesini kentimizin iki farklı noktasında hayata geçireceklerini açıklayan Başkan Burcu Köksal, “Halk Lokantası konusunda çok büyük talep var. Esnaftan, işçilerden, öğrencilerden hemşehrilerimizden… Amacımız kimseyle rekabet etmek değil. Ancak Afyon’da simitle öğününü geçirenler var. Biz de belediye olarak geçim sıkıntısına katkıda bulunmak istiyoruz" dedi. Dört çeşit yemeğin 75 TL’den satışa sunulacağını ifade eden Başkan Burcu Köksal; lokantalardan birinin Yüntaş’a ait Anıt Kafe’de, diğerinin ise Engelsiz Gastronomi Merkezi yanındaki kafeteryada hizmet vereceğini açıkladı.  
İKİ BÖLGEYE HİZMET NOKTASI AÇILACAK
Belediye hizmetlerini vatandaşımızın ayağına götürmek adına şehrimizin iki farklı bölgesinde hizmet noktası oluşturacaklarını açıklayan Başkan Burcu Köksal; “Yaşlılarımızın, engelli ve dezavantajlı hemşirelerimizin ihtiyaçlarını yerinde görmesi adına iki bölgeye hizmet noktası açacağız. Seçim öncesi Uydukent ve Fatih bölgesine birer hizmet binası sözümüz vardı. Bu bölgeler şehrimizin merkezi konumunda olup Osmangazi, Orhangazi, Yeşilyurt, Battalgazi ve Selçuklu Mahallelerimiz ile Ataköy Migros civarında ise Ataköy, Mareşal Fevzi Çakmak, Esentepe, Kocatepe Gazi, Kanlıca, Ali İhsan Paşa, Nazmi Saatçi gibi birçok mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın istek ve taleplerini bu hizmet noktalarında alacağız. Burada yaşayan vatandaşlarımız belediyeye gelmek zorunda bu uygulamamız ile emlak vergisi, su faturası, akıllı kart su yükleme, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi gibi ödemelerini oluşturacağımız en yakın hizmet noktalarından yapabilecekler. Hemşerilerimiz hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
“EN AZ MALİYETLE AMBARYOLUNU ÇİFT YÖNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”
Afyonkarahisar’ın trafik sorunu çözmek için uzman görüşü aldıklarını belirten Başkanımız Burcu Köksal, "Trafik problemimizle ilgili konularda çözüm için uzmanlarından görüş alıyoruz. Afyon’da trafik konusunu nasıl rahatlatırız raporu hazırlanacak ve meclisimize gelecek. Daha önce trafik birimimiz Ambaryolu ile ilgili bir rapor hazırlamış, ‘Ambaryolu tek yön olmasın, burada trafik aksayacak’ denilmiş. Buranın tek yön olması durumunda şehir içi trafikte aksamalar olacağı bilimsel olarak tespit edilmiş, rapor haline getirilmiş. Baştan verilen yanlış bir karar var. Bu yanlışın düzeltilmesi için şoförler odası, durak başkanları ile görüştüm. Hepsi düzeltilmesini istedi. Yetmedi bilimsel bir çalışma istedik. Trafiğin rahatlaması için çift yön olması noktasında rapor geldi. Komisyondan geçti. Ambaryolu’nu en az maliyetle çift yöne dönmesi için çalışma başlattık. Burada dik parktan vazgeçeceğiz, yan parka geçilecek" ifadelerine yer verdi.
“TRAFİKTE HERKES DUYARLI OLMALI”
Afyonkarahisar’da Akıllı Kavşak Uygulamasını yaygınlaştıracaklarını söyleyen Başkanımız Burcu Köksal; şehrin otopark ihtiyacına dikkat çekerek tasarruf tedbirlerine takıldıklarını söyledi. Trafiğin rahatlaması konusunda herkesi duyarlı olmaya davet eden Başkanımız Burcu Köksal, "İl Emniyet Müdürlüğü ile görüştük. Bu konuda bayram öncesinde de destek istedik. Denetimlerin sıklaştırmasını istedik. Bu konuda hepimiz duyarlı olursak zamanla her şey oturacaktır. Bir de akıllı kavşak uygulaması var. Bunu Afyon’a yayabilirsek trafiği rahatlatacak bir uygulama. Tasarruf tedbirleri gönderildi. Otoparkları yapacağız, ama tedbirlere takılıyoruz. Bu konuda sizlerde ön ayak olursanız bu yapmamız gereken binaları yapalım. Otopark ihtiyacımız var, kamyon garajı ihtiyacımız var. En önemlisi şu anda halk otobüs ihtiyacımız var. Tasarruf Tedbirleri Genelgesi'nden muafiyet bekliyoruz” diye konuştu.

Editör: Ayben Horzum