AFYONKARAHİSAR’DA MİLLİ HEYECAN DEV EKRANDA YAŞANDI AFYONKARAHİSAR’DA MİLLİ HEYECAN DEV EKRANDA YAŞANDI

HALK EĞİTİM MERKEZİ’NİN GELENEKSEL YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Sadıkbey Mahallesi'nde Halk Eğitim Merkezi’nin geleneksel yıl sonu sergisi, 30 Mayıs 2024 Perşembe günü büyük bir coşkuyla açıldı. Sergi açılışı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın Burcu Köksal ve İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey’in katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Köksal, yılsonu sergisinin açılışında Sadıkbey Mahallesi kadınlarını yalnız bırakmadı. Açılışta konuşan Köksal, “Bu tür etkinlikler, el emeği göz nuru eserlerin değerini ortaya koyarken, kadınlarımızın üretkenliğini ve yaratıcılığını da gözler önüne seriyor. Tebrikler ve emeği geçen herkese teşekkürler! Özellikle ilimizde bu tür etkinlikler ile ilimize katkı sağlayan Halk Eğitim Merkezi’nin çalışmalarını tebrik ediyorum.” dedi. Ayrıca, Köksal, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey’e yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Güzbey: Bu sergideki eserler kursiyerlerimizin azimlerinin birer yansıması

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey, açılışta yaptığı konuşmada, “Halk Eğitim Merkezimiz, her yaştan vatandaşımıza çeşitli alanlarda kurs olanakları sunarak üretkenliklerini artırmalarına katkı sağlıyor. Bu sergideki eserler kursiyerlerimizin azimlerinin birer yansıması.” ifadelerini kullandı. Güzbey, Halk Eğitim Merkezi’nin sanatı ve eğitimi bir araya getirerek toplumun kültürel gelişimine sağladığı katkılardan övgüyle bahsetti.

Sergi, el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği ve halkın yoğun ilgi gösterdiği bir etkinlik oldu. Afyonkarahisar Sadıkbey Mahallesi'nde Halk Eğitim Merkezi'nin dikiş kursunun yıl sonu sergisinde Başkan Köksal, Sadıkbey Mahallesi kadınlarını tebrik etti ve usta öğretici Emine Gezer'e üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti.  Burcu Köksal'ın sergi açılışını yapması, Sadıkbey Mahallesi tarafından mutlulukla karşılandı.

Editör: Ayben Horzum