GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINA ÖZEL ŞAMPİYONA NEFESLERİ KESTİ

Afyonkarahisar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası, BMU Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası ve Türkiye KAYO Motokros Şampiyonası Afyonkarahisar'da düzenlendi. Dünyanın en iyi motokros parkuru alanı Afyonkarahisar üç şampiyonaya birden ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Belediyemizin destekleriyle düzenlenen organizasyona Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, Macaristan, Hırvatistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden 158 sporcu katıldı.

KIYASIYA MÜCADELE ETTİLER

İYİ PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI İYİ PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Şampiyona kapsamında MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX Senior, Veteran, Kadınlar, 50 cc, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde yarışlar organize edildi.

Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası ve BMU Motokros Şampiyonası'nın Türkiye KAYO Motokros Şampiyonası'nın final yarışlarında sporcular, ödül almak için kıyasıya mücadele etti.

GENÇLİĞİN BAYRAMINA YAKIŞTI

Şampiyona ile ilgili değerlendirmelerde bulanan Belediye Başkanımız Burcu Köksal,“ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türkiye KAYO, Avrupa Gençler ve BMU şampiyonalarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık. Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet etti, bende bu Atatürk gençliğini gördükçe umutlanıyorum, bu gençlerle gurur duyuyorum. O gençler Türkiye Cumhuriyeti’nin adını dünyaya duyuracak isimlerini tarihe altın harflerle yazdıracaklar. Bu heyecan dolu yarışlarda emeği geçen tüm sporculara, teknik ekiplere ve organizasyon komitesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize de minnettarım. Spor Turizminin önde gelen şehrinde Avrupa’nın genç, yarışçılarını misafir etmenin mutluluğunu yaşadık. Afyonkarahisar’ın eşsiz doğası ve misafirperverliğiyle unutulmaz anılar biriktirdiğimiz bu şampiyonada şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağladık. Bundan sonraki süreçte de spor ve turizmde markalaşma yolunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Gururla belirtmek isterim bizimle birlikte bu heyecana ortak olan, destek veren ve şehrimizi ziyaret eden herkese teşekkür ederim. Afyonkarahisar olarak nice başarılara imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Şampiyona sonunda sporcular kupalarını Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner ve Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın elinden aldı.

Editör: Ayben Horzum