GAZLIGÖL'DE BELEDİYE BAŞKANI'NDAN SEÇİM TEHDİDİ

BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİNE BÜYÜK RAĞBET BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİNE BÜYÜK RAĞBET

Afyonkarahisar Gazlıgöl'de Seçim Kıvılcımı: Başkan Adayı Yıldırımer'e "Git" Resti!

Afyonkarahisar'ın Gazlıgöl beldesinde, Büyük Birlik Partili Belediye Başkanı Mehmet Kırkpınar ve İYİ Parti'nin belediye başkan adayı Murat Yıldırımer arasında gergin anlar yaşandı. Belediye Başkanı Kırkpınar, İYİ Parti adayı Yıldırımer'i tehdit ettiği iddiası ile gündeme oturdu.

Seçimin nabzının hızla attığı Afyonkarahisar Gazlıgöl bölgesinde, İYİ Parti Belediye Başkan adayı Murat Yıldırımer'in düzenlediği yemek dağıtımı sırasında, mevcut Belediye Başkanı Mehmet Kırkpınar engel çıkardı. Yıldırımer'ın "Elimde Kaymakamlık'tan izin var" demesine rağmen, Belediye Başkanı Kırkpınar tarafından reddedildi ve "Seni burada görmek istemiyorum" ifadesiyle gerilim yükseldi.

Olayın gerilim seviyesi, Belediye Başkanı Kırkpınar'ın İYİ Parti seçim otobüsünün müzik yayınını kesmesi için zabıta ekiplerine bu yönde talimat vermesiyle tırmandı. Ancak, Murat Yıldırımer güvenlik güçlerinin desteğiyle seçim programına devam etti. Yaşanan olay seçim sürecine ilişkin gerginlikleri bir kez daha gözler önüne serdi.