FATİH ALTAYLI, “TÜRK VATANDAŞI İSE EVRAKLARI TAM İSE VERİLİR”

Gazeteci Fatih Altaylı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın Iraklı bir kişiye ruhsat vermediği iddiası sonrasında valilik tarafından ifadesinin istenmesi olayını yorumladı.

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konusu Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın Iraklı bir kişiye ruhsat vermediği iddiası sonrasında İçişleri Bakanlığı’nın talebiyle valilik tarafından ifadesi istenmişti. Bu ifade isteme olayı Türkiye gündemine düşmüştü.

Gazeteci Fatih Altaylı’da kendisine ait Youtube kanalında bu konuyu ele aldı. Altaylı şunları söyledi: “Afyon’da Tanju Özcan(Bolu Belediye Başkanı) iki var. Evrakları tam olarak halde kendisine izin verilmediği için valilik, belediye başkanı için soruşturma başlatıyor. Eğer bu kişi Türk vatandaşı ise ve evrakları tam ise Türk vatandaşlarının sahip olduğu bütün haklara sahiptir kardeşim. O yüzden evrakları tam ise verilir. Evrakları tam değilse elbette verilmez.” 

OLGUN, “İKTİDARA HESAP SORMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR” OLGUN, “İKTİDARA HESAP SORMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

“Türk Vatandaşı Olursan Valinin Bile Umurunda Değilsin”

Burada acayip olan şey valide. Biz şimdi belediyeye gittik evraklarımız eksik, ya da tam… Belediye bize ruhsat vermedi. Vali bizim hakkımızı korur mu? Vali bir Türk vatandaşının hakkını korur mu? Garip olan bu. Bir belediye başkanı ile ilgili bir vali haksızlığa uğradığını düşünüp soruşturma açıyor. Iraklı olunca göçmen olunca vali senin hakkını koruyor. Türk vatandaşı olursan valinin bile umurunda değilsin kardeşim. Bunun doğal sonucu budur. Çok ayıp yani. Vali bu kadar hakikaten vatandaşlarına düşkünse herkesin hakkını bütün valililerin korumasını isterim. Sadece Irak, Suriye ya da Afgan köken kökenli olanların değil…”

Editör: Ayben Horzum