ERKMEN’DE SERA YAPIMINA BAŞLANIYOR

CHP’YE YENİ KATILIMLAR CHP’YE YENİ KATILIMLAR

2024 mahalli idareler seçimlerine az bir süre kala bazı adayların Erkmen’e sera yapımı vaadinde bulunmasından sonra Erkmen Belediye Başkanı konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Belediye başkanı Memduh Kuş şöyle konuştu. “ Öncelikle şunu ifade edeyim ki önümüzde ki seçimlerde tüm adaylara başarılar diliyorum. Bazı adaylarımız Erkmen’de sera yapacaklarına dair vaatlerde bulunuyorlar. Bizler yaklaşık 5 yıldır bunun mücadelesini veriyoruz. Kocatepe Spor Kompleksi arkasında bulunan 265 bin metrekarelik alanda jeotermal sera yapılabilmesi için her türlü gayreti gösterdik. Çok şükür ki muvaffak ta olduk. Bu alan Bursalı İpeks Jeotermal Enerji Tarım Sanayi Ticaret A.Ş. firmasına tahsis edildi. Bizden ruhsatlarını aldı. İnşallah bu yıl içerisinde yapımına başlayacak.

Bölgemizde istihdama katkıda sunacak olan serada ilk etapta 100 kadın ve 50 erkek çalışması öngörülüyor. Daha sonra bu sayı toplamda 300 kişiye ulaşacak. Biz hiçbir zaman hayal satmadık. Verdiğimiz vaatleri gerçekleştirmek için canla başla çalıştık.  Erkmen ve bölge ekonomisine de katkı verecek olan yatırımın gerçekleşmesinde tüm emek verenlere teşekkür ediyorum.