EMİRDAĞ’DA AK PARTİ VE MHP’LİLER BİRBİRİNE GİRDİ

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde siyasetin tansiyonu yükseldi. MHP İlçe Başkanı Mehmet Orbay Divrikli, AK Partililerin parti binalarına bira şişeleri fırlatıp hakaret ve küfürler ederek satır ve baltalarla kendilerine saldırdıklarını öne süren bir açıklama yaptı.

MHP Emirdağ İlçe Başkanı Mehmet Orbay Divrikli’nin yaptığı açıklama şöyle: 

ÖZEL SPORCULAR KONYA’DA 4 MADALYA KAZANDI ÖZEL SPORCULAR KONYA’DA 4 MADALYA KAZANDI

Hadsiz ve alçak saldırı

25.02.2024 tarihinde saat 21:25 sularında MHP Emirdağ İlçe Başkanlığı binamızın önünde yaşanan hadsiz ve alçak saldırı nedeniyle işbu basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur. 

Bira şişeleri fırlatıp satır ve baltalarla saldırdılar

Belirtilen tarih ve saatte P.T. isimli şahsın kullandığı ve görünüm itibariyle yüksek dozda alkollü oldukları anlaşılan P.T., O.U, N.U.(Emirdağ Belediyesinde çalışan ve AKP seçim arabasını da kullandığı bilinen şahıs), D.Y. ve O.S. isimli şahıslar, beyaz renkli 03 HA 002 plakalı araç ile defalarca MHP İlçe Başkanlığı Binamız ve Ülkü Ocakları Binamızın önünden taciz ve tahrik eder şekilde yüksek sesle AKP seçim propagandası müzikleri çalarak geçmişler, sonrasında Parti Binamız önünde durup araçtan inerek Parti Binamıza doğru bira şişeleri fırlatıp, Partimize ve Partililerimize ağır hakaretler, küfürler ve tehditler ederek satır ve baltalarla Partililerimize saldırmışlardır. 

Gerekli başvuru ve suç duyurusu yapılmıştır

Söz konusu bu hadsiz ve alçak saldırı başta İlçe Başkanımız ve Partililerimizin aklı selim yaklaşımları ve sükûnet telkinleri ile büyümesi önlenmiş ve ardından Resmi Makamlara gerekli başvuru ve suç duyurusu yapılmıştır. 

Taşkınlık ve hukuk dışı eylemlere müsaade etmeyeceğiz

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinin demokratik bir ortamda sağlıklı ve sükûnetli olarak tamamlanması adına MHP Emirdağ İlçe Başkanlığı ve Emirdağ Ülkü Ocakları Başkanlığı olarak üzerimize düşen azami özen ve gayreti gösterdiğimizi ve bu amaçla bu gibi taşkınlık ve hukuk dışı eylemlere müsaade etmeyeceğimizi kamu oyuna saygı ile duyururuz.