"EMEK EN YÜCE DEĞERDİR"

 Belediye Başkanı Burcu Köksal 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolasıyla kutlama mesajı yayınladı.1 Mayıs tarihinin emekçilerin, birlik ve dayanışmasının ne kadar önemli olduğunu vurgulayan en özel kazanımlardan biri olduğuna dikkat çeken Başkan Burcu Köksal, “Bizler için, alın teri ve emek en yüce değerdir. İnsana insan olarak değer veriyor, emeğe ve alın terine fazlasıyla saygı duyuyoruz. 1 Mayıs birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, hukukun, demokrasinin, mücadelenin, barışın, kardeşliğin ve baharın günüdür" diye konuştu.

İŞÇİNİN, EMEKÇİNİN HAKLARI KORUNMALI

İşçi ve emekçinin haklarının korunmasının önemine dikkat çeken Başkan Burcu Köksal; "Ülkemizde ne yazık ki işgücü ucuzlamış, çalışanın hakkı masada kalmıştır. Ailesini geçindirmek ve evine ekmek götürmek için çaba gösteren emekçilerimizin daha rahat koşullarda, hakkını alarak yaşaması ulaşmak istediğimiz hedefler arasındadır.

AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN MENTEŞ 19 MAYIS MESAJI YAYINLADI AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN MENTEŞ 19 MAYIS MESAJI YAYINLADI

Asgari ücreti asıl ücret hâline getirmek isteyen anlayışın yanlışlığını biliyoruz, görüyoruz. İşçi, memur, kadrolu, sözleşmeli, beyaz yaka, mavi yaka tüm emekçi kesimlerin yüksek enflasyon karşısında ezildiğini biliyoruz." dedi.

ÖRNEK BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATIYORUZ

Başkan Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi'ndeki işçi ve emekçilerin de haklarını koruyacağını belirterek "31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerden önce söz verdik; Belediye çalışanlarımızın maaşlarını iyileştiriyoruz. Umarım ki Belediyemizin bu uygulamasının örnek oluşturacaktır. Afyonkarahisar Belediyesi olarak bütün çalışma arkadaşlarımız ile çok büyük bir aileyiz. 'Ben sen yok, biz varız' diyerek şehrimize var gücümüzle hizmet üretmeye çalışacağız. Oluşturduğumuz bu güçlü aile bağı sayesinde Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklara en güzel hizmetleri kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız.

Bu vesile ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor; tüm emekçi kardeşlerimizin eşit işte eşit ücret aldığı, kazandığı para ile ay sonunu getirebildiği, tüm sosyal haklarının titizlikle korunduğu ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği günlere ulaşmayı diliyorum" ifadelerini kullandı.