DR.KORKMAZ, “AFYON’DA 3217 YATAĞA BAĞIMLI HASTA VAR”

KÜÇÜKKURT'LARDAN TAM DESTEK KÜÇÜKKURT'LARDAN TAM DESTEK

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri (ESH) birimlerinin yıl sonu değerlendirme toplantısında il genelinde 3217 kayıtlı, yatağa bağımlı hastaya sunulan hizmetler değerlendirildi

İl Sağlık Müdürlüğü uhdesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri (ESH) birimlerinin yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve Afyonkarahisar Devlet Hastanesi yöneticileri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz’ın makamında yapılan toplantıda, ESH Koordinatörü Dr. Hamza Göyün, birimlerin çalışmalarıyla ilgili bir sunum yaptı. Sunumun ardından 2023 yılında yapılan çalışmalar, yaşanan gelişmeler, sorunlar vb. konular değerlendirilerek 2024 yılı için planlamalar yapıldı. Afyonkarahisar genelinde 2023 yılında, 3217 kayıtlı, yatağa bağımlı hastaya hizmet veren birimlerin çalışanları hastalara yaptıkları rutin ziyaretlerinin yanında ihtiyaç duydukları farklı alanlarda da hizmet sunuyor. İhtiyaç halinde evde muayene, tetkik, pansuman, yara bakımı, ileri tetkik ve tedavi, rapor v.b. için hastaneye gitmesi gereken hastaların nakil işlemleri bu iş ve işlemlerin bazılarını oluşturuyor. Ayrıca ihtiyacı olan ESH hastaları için diyetisyen, fizik tedavi teknisyeni, psikolog manevi destek personeli v.b. dallardan personel ekibe dâhil edilerek ihtiyaçlar gideriliyor.