DİNAR’DA YENİ LİSANSLI DEPOLARIN TEMELİ ATILDI

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde bulunan Ticaret Borsası’na ait olan lisanslı deponun kapasitesi 30 bin tondan 56 bin tona yükseltiliyor. Bugün yeni depoların temeli atıldı.

DİNAR’DA HIDIRELLEZ FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ DİNAR’DA HIDIRELLEZ FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Dinar’a gitti. Burada lisanslı depoların kapasitesinin artırılması noktasında temel atıldı. Milletvekili Ali Özkaya, buradaki kapasitenin 56 bin tona yükseleceğini söyledi.  Özkaya’nın açıklaması şöyle: 

- Afyon Merkeze 50 bin tonluk lisanslı depo

“Bugün burada Afyonkarahisar Ticaret Borsamızın şirketi ile bölgemizde daha önce 30 bin ton olarak yapılan lisanslı depomuza 26 bin ton daha ilave ederek 56 bin tona çıkarıyoruz. Ticaret Borsamız Afyon Merkeze 50 bin tonluk, Emirdağ ilçemize 25-30 bin tonluk lisanslı depoculuk yapmayı arzu ediyor. Bu hakikaten çiftçimize, üreticimize, ticaret yapanlar için çok önemli.

- Üretim ve tüketimin sigortası olan bir kuruluş

"Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin desteklediği, Ziraat Bankası’ndan özel kredi verdiği, stopajı daha düşük olan, ülkemizdeki üretim ve tüketimin sigortası olan bir kuruluş. Allah hayırlı mübarek etsin. Çiftçilerimize bereketli olsun. Sayın Borsa başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum"