DİNAR BELEDİYE BAŞKANI NİHAT SARI’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

İNSAF YANİ.. İNSAF YANİ..

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Mübarek Üç Ayların manevi ikliminin ilk esintisi olan Regaip Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Belediye Başkanı Nihat Sarı, yayınladığı mesajında şunları belirtti:

"“Kandiller insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Bu geceler, yapılan duaların Yüce Mevla’ya sunulduğu ve onun rahmetinden af ve mağfiret dilenildiği, barış ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği umut, huzur ve adeta bir müjde gecesidir.

Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik hislerimizi güçlendirmeli, birlik ve beraberliğimizi korumak için çaba harcamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Dinarlı hemşerilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandili’ni ve Mübarek Üç Aylarını tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.