"CUMHURİYET'E DOĞRU" ADLI TİYATRO OYUNU AFYONKARAHİSAR’A GELİYOR

Millî Eğitim Bakanlığınca Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında hazırlanan "Cumhuriyet'e Doğru" adlı tiyatro oyunu, Afyonkarahisar’da sahne alıyor. İzleyenlerden büyük beğeni toplayan tiyatro oyunu 25 Mart Pazartesi saat 21.00’de Afyonkarahisar’da sahnelenecek.

Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının Türk milletinin desteğiyle Milli Mücadele'yi başlatması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun anlatıldığı tiyatro gösterisinde, Serdar Yeğin, Gülen Karman, Erhan Yazıcıoğlu, Ahmet Yenilmez, Zuhal Yalçın, Levent Özdilek, Şebnem Özinal, Ziya Kürküt, Sefa Zengin, Yiğit Yapıcı ve Volkan Severcan'ın da aralarında bulunduğu 110 oyuncu rol alıyor.

BAŞKAN KÖKSAL MAL VARLIĞINI AÇIKLADI BAŞKAN KÖKSAL MAL VARLIĞINI AÇIKLADI

Bir öğretmenin şehitlik ziyareti sırasında 10 yaşındaki öğrencisi Ali'ye, Cumhuriyet'in ilan ediliş sürecini anlatmasıyla başlayan oyunda, Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının Ankara'da Büyük Millet Meclisini kurması, Milli Mücadele kahramanlarının ve Türk halkının tek yumruk oluşu ve kanlarının son damlasına kadar savaşarak Milli Mücadele'yi kazanması ele alınıyor. Oyun, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilan edilişi ile sona eriyor.

Halka açık ve ücretsiz olan tiyatro oyunu, 25 Mart Pazartesi saat 21.00’de Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde Afyonkarahisarlılar için sahnelenecek.