“CUMHURBAŞKANIMIZ AFYON’U ÇOK SEVİYOR”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.

“Cumhurbaşkanımız Afyon’u çok seviyor.” diyen Bakan Eroğlu, “Bana her zaman Afyon’a ne yapılsa azdır. Ne isteniyorsa yapın diye talimat vermiştir. Afyon, son 20 yılda yapılan hizmetlerle Ege’nin yıldızı oldu. Sporun, termalin başkenti oldu. Sn. Cumhurbaşkanımız geldiğinde hızlı tren hattını yapan müteahhidi de çağırdık. Hem bakanlık ile hem de müteahhit firma ile görüştüm. Afray projesini hızlı tren kapsamına aldırdık. Afray’ın 2025 Ocak’ta hizmete açılacağını buradan müjdelemek isterim. Tüm ilçeleri ve beldeleri dolaşıyorum. Afyon için ne yapsak azdır. Tüm hemşerilerimi çok seviyorum.” dedi.

“ULUÇAY’IN PROJELERİNİN HEPSİNİN AYAKLARI YERE BASIYOR”

“Uluçay, vizyon sahibi, enerjik ve genç bir isim. Vaat ettiği 109 projeyi gerçekleştireceğiz.” diyen Bakan Eroğlu, “Bu projelerin hepsi ayakları yere basan projeler. Ak parti ile Afyon nerden nereye geldi. Vatandaşlarımız baksınlar. Uluçay’la birlikte AFRAY’ın, hızlı trenin açılışını inşallah yapacağız. Teleferiğin açılışını yapacağız. Afyon hızlı trenin de kavşak noktası olacak. Afyon sanayi ve teknolojinin de merkezi olacak. Uluçay’a her türlü desteği vereceğiz. Ben Cumhurbaşkanımızın Irak özel temsilcisiyim. Oradan da birçok yatırımcıyı ilimize getireceğiz.” diye konuştu. Bugüne kadar Afyonkarahisar’a verdikleri tüm sözleri yerine getirdiklerinin altını çizen Eroğlu, “Ne söz verdiysek yaptık. Önümüzdeki süreçte de verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Yaparsa Ak Parti yapar.” diye konuştu.

JEOTERMAL YÖNETİMİ KIRKLARELİ’NDE JEOTERMAL YÖNETİMİ KIRKLARELİ’NDE

“CUMHURBAKŞANIMIZ ‘VEYSEL HOCA NEREDE?’ DİYE BENİ SORDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afyonkarahisar mitinginin coşkulu geçtiğini söyleyen Bakan Eroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız memnun ayrıldı. Adayları tanıtırken platformda beni göremeyince Veysel Hocamız nerde diye sormuş. Hemen bende yanına geçtim. Sonra giderken makam arabasına bindim. Sayın Cumhurbaşkanım, ‘Burada seni çok seviyorlar, burada çalış.’ talimatını verdi. Afyon adayımız Uluçay, genç ve dinamik bir isim. Oldukça çalışkan bir kardeşimiz. Şehrin her yerini birlikte geziyoruz. Her kesimden vatandaşlarımızı dinliyoruz. Vatandaşların adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay’a ayrı bir ilgisi var. Uluçay şehrimiz için 109 proje belirledi. Hepsini gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

“HEPİMİZ AFYONLUYUZ NE YAPTIYSAK AFYON İÇİN YAPTIK”

“Hangi ilçe, belde veya köyden olursak olalım hepimiz Afyonluyuz.” diyen Bakan Eroğlu, “Ne yaptıysak Afyon için yaptık. Beni bakanken tüm yatırımları memleketine yapıyor diye eleştirdiler. Ben de yıllardır eksik kalan hizmetleri yapıyorum diye cevap verdim. Afyon’a birçok yatırım yaptık. İkinci üniversiteyi açtık. Zirai alanda büyük işler gerçekleştirdik. Hemşerilerimizin tüm işlerine yardımcı olduk. Size kim hizmet edecekse efendi o’dur.” ifadelerine yer verdi.

“ULUÇAY’IN 109 PROJESİNE BEN KEFİLİM”

Gazeteci İsmail Akar’ın, Uluçay’a kefil misiniz? soruna, “Afyonkarahisar sevdalısıyız. Uluçay’ın 109 projesine kefilim.” yanıtını veren Bakan Eroğlu, “Ben hayatımda kimseye kefil olmadım. Ama bu kez genç ve başarılı bir kardeşimiz seçmen karşısına çıkıyor onun azmine çalışkanlığına inanıyorum ve kefilim. Projeler hazırlanırken profesyonel bir ekiple çalıştık. Uluçay, ehliyet ve liyakate önem veriyor. Ben ömrüm boyunca buna çok önem verdim. Rahmetli Babamdan biz bunu gördük ve yaşam boyu şiar edindik. Uluçay’da aynı düşüncede bir isim. Şehri ortak akılla beraber yöneteceğiz diyor. Kapısının daima vatandaşa açık olacağını söylüyor. Şehrimizde evi olmayan dar gelirliler için konut ihtiyacını çözeceğiz. Uluçay’ın bununla ilgili projesi hazır. Geçmişte İstanbul’da da benzer bir proje gerçekleştirmiştik. Şimdi Afyonda yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“HAYAT MERKEZİ PROJESİNİ AFYON’DA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

“Bir dönem İstanbul için düşündüğüm hayat merkezi projesinde benim emeğim var” diyen Bakan Eroğlu, “Bu projeyi ilimizde hayata geçireceğiz. Buranın ortası çocuklar için oyun alanı olacak. Etraftaki binalarda mahallenin ihtiyacı olan her şey olacak. Bu proje hayata geçtiğinde Türkiye’ye örnek olacak. Bugün bu merkez için yer seçimine de baktık. Uluçay’ın tüm projeleri Afyon’a değer katacak. ‘Kokarçay’ı Akarçay haline getirdik. Bizden önceki dönemdeki Afyon’un eski haritalarını aldık, baktık. Şimdi ise bambaşka bir Afyon var. Biz lisede okurken Kokarçay derdik, oralara gidemezdik. Ben ortaokuldan itibaren Afyon’da yaşadım. Öğrenciyken Hıdırlığa çıkıp şehri seyreder, ilimiz için hayaller kurardım. Allah’a şükür bu hayalleri gerçekleştirmek nasip oldu. Eskiden 54 km bölünmüş yol vardı. Şimdi 674 kilometre bölünmüş yol var. Tüm köy yollarını iyi bir seviyeye getirdik. Bunlar hep benim idealimdi. Birde ilimizi yeşillendirdik. Okul, hastane bahçelerini ağaçlandırdık. Birçok park açtık. Kent Ormanını açtık. İstiklal Tanıtım Merkezi kurarak şehitlerimizi yad ettik.” dedi.

“AFYON’U TERMALİN BAŞKENTİ HALİNE GETİRDİK”

Afyonkarahisar’ı termalin başkenti haline getirdiklerini söyleyen Bakan Eroğlu, “Beş yıldızlı termal otellerin üçte biri ilimizde bulunuyor. Bunu başardık. Antalya’da seraları gördüğümde bunun neden ilimizde yapılmadığını düşünürdüm. Meteorolojiye talimat verdim ve ilimizin teknolojik seradaki durumunu çıkarın dedim. Sonuç olarak ilimizin teknolojik seraya en uygun il olduğu anlaşıldı. Bunu da çok şükür başardık. Afyon merkez, Sandıklı ve Çobanlar’da seralar kuruldu. Birçok kişi buralarda istihdam ediliyor. Afyon istihdam açısından işsizliğin en düşük olduğu il. Biz herkesi çok seviyoruz. Hangi partiden olursa olsun tüm vatandaşlarımıza hizmet ettik. Bundan sonra da etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 “DEVLET İMKÂNLARI OLMADAN MAHALLİ İDARELERDE BEKLENEN HİZMETİ YAPAMAZSINIZ”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, şunları kaydetti: “Bir uçak düşünün tek kanatlı olan uçak uçar mı? Uçmaz. İşte bizim uçağın bir kanadı hükümet ve onun başında olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Diğer tarafında ise mahalli idareler bulunuyor. Devlet imkanları olmadan mahalli idarelerde beklenen ve yeterli hizmeti yapamazsınız. Siyaset zengin olma aracı ve yolu değildir. Ben siyasete girdikten sonra ailemden kalan Şuhut’taki ev ve arsalarımı sattım. Yetmedi, arabamı sattım. Biz siyaseti hizmet olarak görüyoruz ve kendimizi de vatandaşımızın hizmetkarı olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.