CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI DİDEM KOCABAL OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Kadın Kolları başkanlığı seçimi 12.06.2024 tarihinde yapıldı. Tek adayla birlik beraberlik içinde geçen seçimde Cumhuriyet Halk Partili kadınlar uyum içerisinde çalışma mesajı verdiler. Burcu Gül Didem Kocabal şöyle konuştu.

Afyonkarahisar Merkez İlçe Kadın Kolları Başkan Adaylığı Konuşması

Sayin Divan, Sayin Merkez İlçe Başkanım, il ve ilçe yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kolları

Başkanlarımız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok değerli kadın üyeleri, öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

“Bu memlekete kadın eli değecek" diyerek çıktığımız yolda başarılı olduk. Afyonkarahisar’da ilk

defa CHP kazandı. Sayın Belediye Başkanımız Burcu Köksal Afyonkarahisar’ın ilk kadın belediye başkanı

oldu.

Bu zaferin ışığında, kadınların siyasette daha etkili olduğu, listelerdeki sayılardan ibaret olmadığı, kadınlarımızın başarı hikayelerinin kahramanı olduğu bir siyaset sahnesi insa etmek amacındayız.

Merkez ilçemizde yaklaşık 2000 üye olmasına rağmen bu sayının yalnızca 600 kadarı kadın üyemizden oluşmakta. Çalıştığımız dönem sonunda bu sayının en azından eşit olması hedefindeyiz.

Kadın Kolları aynı zamanda partimizin insana dokunan taraflarından biri. Siyasi partiler ile aileler arasında, insanlara Cumhuriyet Halk Partisi’nin onların partisi olduğunu hatırlatacağız bir köprü. Biz, kadın kolları aracılığı ile insanlara Cumhuriyet Halk Partisi’nin onların partisi olduğunu anlatacağız. Biz Ayşe ablamıza da, üniversiteli Ezgi kardeşimize de bunu anlatacağız.

Erkmen Belediye meclis üyeliği adaylığım sırasında kah beraber çalıştığım, kah parti emektarı olduğunu bildiğim genç, dinamik, çalışkan ve istekli yol arkadaşlarımız ile bir ekip oluşturduk. Ve inanıyorum ki, kimsenin boyunduruğu altına girmeden; yalnızca partimiz, şehrimiz ve ülkemiz için siz değerli kadın üyelerimiz ile el ele güzel işlere imza atacağız.

“BURCU KÖKSAL’I SEÇİMDE KİMLER FİNANSE ETTİ?” “BURCU KÖKSAL’I SEÇİMDE KİMLER FİNANSE ETTİ?”

Birlikte oluşturacağımız kadın gücü için çok heyecanlıyım. Burada bizlerle olduğunuz için, destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim, saygılarımı sunarım.

Editör: Ayben Horzum