CHP İL BAŞKANI ERHAN, BASINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Faruk Duha Erhan basına karşı yapılan çirkin saldırıyı kınayan açıklamasında şu şekilde ifadelerde bulundu:

‘Basın her zaman özgür kalacaktır. Hiçbir yumruk özgür basının haber yapmasına bir darbe vuramayacaktır. Bu ülkede adaletin bitmesine sebep olan hükümet, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerinden bir diğeri olan özgür basını da yok etmeye çalışmakta, basını tekelleştirmek istemektedir. Her zaman bu ülkenin temel değerlerine sahip çıkacağız. Şiddetin hiçbir çeşidi tabi ki masumlaştırılamaz ancak basına uygulanan şiddet asla kabul edilemez diyen Erhan sözlerine ‘Dün gerçekleşen AKP aday tanıtım toplantısında saldırıya uğrayan Türkeli gazetesi çalışanları Oğuzhan Özdemir ve Mehmet Karakaş’a yapılan saldırıyı kınıyorum. Bunun bir son olmasını umuyorum.’ diyerek devam etti.

İki basın emekçimizi de telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten Erhan ‘Ne mutlu ki sağlıklı oldukları bilgisini aldım. En kısa sürede görüşme isteğimi söyledim. Her zaman onların ve özgür basının yanlarında olacağız.’ diyerek sözlerini tamamladı.