ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 109. YIL DÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın katılımıyla anma töreni düzenlendi.

Kocatepe Asri Mezarlığı içerisinde bulunan Hava Şehitliğinde gerçekleştirilen anma töreninde Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Numan Yöner, Belediye Başkan Mehmet Zeybek ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı tarafından Şehitliğe çelenkler sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından askeri manga tarafından saygı atışı yapıldı. Törende İkm. Ütğm. Kürşat Bozkurt tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin askeri ve stratejik önemini içeren bir konuşma yapıldı.

Ardından Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı Şehitlik Özel Defteri’ni imzaladı.

Paşa Camii İmam Hatibi Yavuz Selim Yasan tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu’nun ettiği duanın sonrasında şehitlikler ziyaret edildi. Vali Yiğitbaşı ile protokol üyeleri kahraman şehitlerimizin kabirlerine karanfiller bıraktı.

Hakkınız Ödenmez

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve il protokolü Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ne ziyarette bulunarak, dernek üyesi şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Vali Yiğitbaşı, “Sizlere minnettarız, hakkınız ödenmez” dedi.

Anma programına Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekili Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan ve Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Numan Yöner, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Vali Yardımcıları Uğur Kolsuz, Mehmet Keklik, Fatih Topuz ve Betül Büyükkılıç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, gaziler, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri ve kurum amirleri katıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İmaret Camii'de şehitler için Mevlit Programı düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından mevlit programı sona erdi.