BURCU KÖKSAL GERİ ADIM ATMADI

CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal'ın DEM Parti ile ilgili sözleri tartışılmaya devam ederken Köksal, söylediklerimin arkasındayım dedi.

Köksal X hesabından yaptığı paylaşımla, mitingdeki sözlerinin arkasında durdu ve şunları söyledi:

 "Ben Suriyeliler amasız fakatsız lakinsiz Afyonkarahisar’dan göndereceğim diyorum, Akp mevcut işçileri çıkaracak PKK’lıları işe alacak diyorlar; ben emeklilere 4 ay doğalgaz ve Afjet konusunda destek vereceğim diyorum, belediyeyi DEM’lilerle yönetecek diyorlar; rantsal dönüşüm değil garip gurabaya bedelsiz ev yapacağım diyorum, gizli kapılar ardında demlilerle görüşüyor diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisarı demlilerle ve hüdaparlılarla yönetmeyeceğim… Net…."

CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal'ın DEM Parti ile ilgili sözleri tartışılmaya devam ederken, İmamoğlu'nun "ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak" sözlerinin ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İpek Özbey'e konuşan Ümit Özdağ, Köksal'ın Zafer Partisi Afyon İl Örgütü'nden randevu talep ettiğini söyledi. Özdağ, "Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır" derken, Köksal, Özdağ'ı yalanladı.

CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal dün Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları, DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak" dedi. Köksal, "AKP'nin adayı bunu söyleyemez, onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar" sözleriyle devam etti.

Köksal'ın bu açıklamasına gelen tepkilerin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Uşak mitinginde konuyla ilgili, “Dil sürçmesi yaşandı. Afyon Belediyesi de Uşak Belediyesi’nin kapıları da herkese açık” ifadelerini kullandı.  Özel konuşmasında, dili sürçen Köksal'ın kendisine "Aman başkanım, sen düzelt" dediğini söyledi.

İMAMOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

Köksal'ın sözlerine bugün Bakırköy Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Köksal'ın sözlerine sert bir şekilde tepkti gösterdi.

"Ben CHP'liyim ama ben bu partiye, bu partililere değil, bu şehrin her insanına hizmet ediyorum; her siyasi görüşten olan insanına. Öyle, 'ben belediye başkanı olursam, şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç şunlarla görüşürüm, diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak onu söyleyeyim."

Bu açıklamaları değerlendiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ,  SÖZCÜ'den İpek Özbey'e yaptığı açıklamada, CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal'ın Zafer Partisi Afyon il örgütününden randevu talep ettiğini söyledi.

Teşkilatına Köksal'ın ziyaretini kabul etmelerini söylediğini belirten Ümit Özdağ, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise "Bölücüleri belediye yönetimine ortak etmeyi reddettiği için İmamoğlu tarafından CHP’den kovulan sayın CHP Afyon belediye başkan adayı Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır." dedi.

BURCU KÖKSAL ÖZDAĞ'I YALANLADI

CHP Afyonkarahisar belediye başkan adayı Burcu Köksal, Ümit Özdağ'ı yalanladı. İpek Özbey'e konuşan Köksal, "Benim Zafer Partisi Afyol İl Örgütü'nden bir randevu talebim olmadı. Ben CHP'liyim, Zafer Partisi'ne geçmeyi düşünmüyorum" dedi.

YENİ AÇIKLAMA

Köksal akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise "Seçim süreci boyunca söylediğim gibi AKP’nin yalanlarına iftiralarına montaj videolarına karşı söylemim nettir. Belediye Başkanı olduğumda belediyeyi DEM ve HÜDA-PAR ile yönetmeyeceğim. Belediye başkanı olduğumda belediyenin kapısı etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan bu ülkeyi seven bu ülkenin birlik bütünlüğünü savunan herkese ardına kadar açık olacaktır" ifadelerini kullandı.

MİLLİ PARKLAR 5. BÖLGE MÜDÜRÜ ŞAHİN ÇILGIN GÖREVİNDEN ALINDI MİLLİ PARKLAR 5. BÖLGE MÜDÜRÜ ŞAHİN ÇILGIN GÖREVİNDEN ALINDI