“KIZILAY MADEN SUYU FABRİKASININ KAPASİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” “KIZILAY MADEN SUYU FABRİKASININ KAPASİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“BORÇLARI ÖDEYİP YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Göreve gelmesinden önce ve sonra Afyonspor için yaptıklarını dile getiren Belediye Başkanı Burcu Köksal, takımın geleceği ile ilgili olarak önce borçları ödeyeceklerini, takıma transferler yaparak yola devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca şirketleşmenin önemi de vurgu yapan Köksal, Kadın Voleybol takımını da Sultanlar Ligi’ne çıkaracaklarını dile getirdi

2024-25 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan Afyonspor ile ilgili bilgiler veren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, önce borçları ödeyeceklerini, sonra transferler yapacaklarını ve yola devam edeceklerini ifade etti. Kulübün şirketleşmeye gideceğini de söyleyen Köksal, ayrıca Kadın Voleybol takımını da süper lig olan Sultanlar Ligi’ne çıkarmak istediklerini dile getirdi.

“KİŞİLER GELİP GEÇER AMA KURULUŞLAR, KURUMLAR KALICIDIR”

futbol takımı ile ilgili konuşun Başkan Köksal, “Biz mazbatayı aldıktan sonraki, onun öncesi seçim sürecinde de takım kötüye gidiyordu. Öncelikle takımın küme düşmesini engelledik. Burada ben Nadir Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok uğraştı, gayret etti bu konuda takımın ligde kalması için. Oyuncularımız canla başla mücadele ettiler. Oyuncularımıza emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Takımı ligde tutmayı başardık. İkinci hedefimiz ligde şampiyon etmek. Bu konuyla ilgili biraz önce de söyledim. Takımı şirketleştirmemiz gerekiyor. Kişiler gelip geçer ama kuruluşlar, kurumlar kalıcıdır. İşleyişin devam etmesi açısından A kişisi gider B kişisi gelir ama bir işleyiş varsa o işleyiş kişiden bağımsız olarak devam eder, etmelidir. Biz bunun için uğraşıyoruz. Bir ikincisi bir takım iş insanlarıyla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu konuda destek açısından inşallah takımın borçlarını bir şekilde konsensüsle  ödeyecek mensuplarına, iş insanlarına takım hepimizin takımı, bütün Afyon’umuzun takımı, bütün Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin takımı, o nedenle bir konsensüsle takımımızın borçlarını ödeyip birkaç iyi transferde gerçekleştirip inşallah yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Editör: Ayben Horzum