“BOLVADİN BESİ OTB’YE TÜZEL KİŞİLİK VERİLDİ”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan, girişimleriyle Afyonkarahisar Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesine tüzel kişilik kazandırıldığını açıkladılar.

Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesine tüzel kişilik kazandırıldığı bildirildi. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan, Afyonkarahisar Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesine Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından tüzel kişilik verildiğini bildirdiler.

Yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda üreticilerimize ve çiftçilerimize ciddi anlamda desteklerde bulunduk. Bu hibe ve desteklerin yanından üreticilerimizin ürettikleri tarımsal ve hayvansal ürünlerin katma değerini daha da yükseltmek adına Türkiye genelinde bugüne kadar 40 Organize Tarım Bölgesi kuruldu. Bu bölgelerin 40’ncısı da Bolvadin ilçemizde bulunuyor. Bolvadin ilçemizde bulunan Besi Organize Tarım Bölgesi bünyesinde Büyükbaş Besi Hayvan Yetiştirme Tesisi, Yem ve Gübre Üretim Tesisi, Süt ve Süt Ürünleri İşleme Tesisi, Biyogaz Tesisi, veterinerlik hizmeti gibi çok önemli donatılar yer almakta. Bugün itibariyle Afyonkarahisar-Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesi tüzel kişilik olmuştur. Bolvadinli üreticilerimize hayırlı olsun. Afyonkarahisar-Bolvadin Tarım ve Hayvancılık OTB’nin tüzel kişilik kazanmasında bölge halkının taleplerini büyük bir titizlikle çalışarak yerine getiren Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı başta olmak üzere Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Osman Yıldız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki günlerde Afyonkarahisar’a birçok yatırımında müjdesini vereceğiz.”