“BİRÇOK YASAK EĞİTİM BİR-SEN’İN ÖRGÜTLÜ MÜCADELESİYLE SONA ERDİ”

Eğitim Bir Sen Çobanlar İlçe Başkanlığı Çobanlar eğitim çalışanları ile yemekte bir araya geldi. Yemek programında; Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, Çobanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Badak, Şube Müdürleri Zafer Öztaş ve Hatice Merve Gördes Gençlik Spor İlçe Müdürümü Murat Çekiç, İlçe Eğitim Bir Sen üyeleri ve İlçe Temsilcisi Halil Kuş yer adılar.

“BU YÜRÜYÜŞ, BU KOŞU, BU YARIŞ, BU YOLCULUK BİTMEYECEK”

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, programda yaptığı konuşmada, sendikal mücadele yola çıktıkları ilk günden beri her türlü zulme, işkenceye, yalana, talana, işgale, sürgüne, savaşa, teröre, yoksulluğa, yağmaya ayarlı küresel fesat odaklarına, onların içerideki vesayetçi hain iş birlikçilerine karşı olduklarını söyledi. Başkan Arslan, “Yola çıktığımızdan beri karşı olduğumuz yanlışlıklara karşı olmaya da devam edeceğiz. Zorbaya karşı mazlumdan yana, ezene karşı ezilenden, esarete karşı özgürlükten, barbarlığa karşı insanlıktan, cehalete karşı bilgiden yana verdiğimiz mücadele, bizim için varoluşsal bir mecburiyettir. Bu yürüyüş, bu koşu, bu yolculuk, bu yarış bitmeyecek.” dedi.

“PEK ÇOK YASAK ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZLE SONA ERDİ”

Eğitim-Bir-Sen’in tarihinin, Türkiye’nin özgürleşmesinden, demokratikleşme sürecinden ayrı düşünülemeyeceğini dile getiren Başkan Arslan “Pek çok yasağın son bulması, elde edilen onlarca mali, sosyal, kültürel kazanım, örgütlü mücadelemizin eseridir. Türkiye’nin prangalarını kırarak, kendi zemininde, kendi dinamikleriyle var olmayı başarması, sendikal faaliyetlerle elde ettiğimiz en önemli kazanımlardan biridir. Hiçbir şey, bu kazanımın önüne geçemez, geçmemelidir. Biz, ter akıtarak, mücadele ederek, kol kola girerek, omuz omuza vererek, hak ederek geldiğimiz bu noktayı yeterli görmedik, görmüyoruz. Bu ufku hiçbir zaman kaybetmedik.” diye konuştu.

“TEŞKİLATIMIZIN SAAT GİBİ İŞLEMESİ ÜLKEMİZİNDE YARARINADIR”

Başkan Arslan, sözlerine şöyle devam etti: “Gönül ve emek verdiğimiz teşkilatın sağlıklı, dinamik, etkin işleyişi hayati ölçüde önemlidir. Çünkü bu teşkilat, hepimizin içinde olduğu, ortak hak, irade ve taleplerimizin, kazanımlarımızın tebarüz ettiği zemindir. Bu teşkilatın saat gibi işlemesi, ferdî yararlarımızın ötesinde ülkemizin, geleceğimizin, gençliğimizin faydasınadır. Sendikacılıkta özgün bir model olması yönüyle de bütün insanların yararınadır. O bakımdan saat örneğinde olduğu gibi, sistem içinde her bir unsurun görev ve sorumluluğunu eksiksiz ve olabilecek en yüksek verimlilikte yerine getirmesi önemli ve gereklidir.”

“GAZZE PROTESTOLARI VİCDAN ADINA UMUDU CANLANDIRIYOR”

Konuşmalarında Filistin’e değinen Başkan Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Filistin 75 yıldır hemen her gün İsrail’in zulüm ve zorbalığına maruz kalmıştır. Bütün dünyanın gözü önünde, uygulanan ağır kuşatmayla Gazze aç, susuz, ilaçsız, ışıksız, gıdasız bırakılmakta; havadan, karadan, denizden durmaksızın bombalanmaktadır. Gazze’de tam bir soykırım yapılmaktadır. Bu korkunç insanî trajedi karşısında devletler ya sessiz, sağır ya da etkisiz kalmaktadır. Gazze’ye reva görülen yıkım, kıyım ve katliama sessiz kalmayan kitlelerin protestoları, evrensel insanlık vicdanı, barış ve huzur adına umudumuzu canlandırmaktadır.”