BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 31 Mart seçimlerinin ardından ilk toplantısını Belediye Başkanımız Burcu Köksal Başkanlığında yaptı.

Afyonkarahisar’lıların büyük teveccühü ile Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına seçilen Başkanımız Burcu Köksal ve Belediye Meclis Üyeleri, Nisan Ayı Olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanımız Burcu Köksal yaptı. Bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunduğu toplantıda Meclis Başkanvekilleri, Meclis Kâtip Üyelikleri, Belediye Encümen Üyeleri, Plan Bütçe Komisyonu, Bayındırlık ve İmar Komisyonu, Trafik Komisyonu Üyeleri, Gençlik Spor Eğitim ve Kültür Komisyonu Üyeliklerinin seçimleri yapıldı.

Meclis 1. Başkanvekilli:

Mehmet Kemal DEMİRKIRKAN

Meclis 2. Başkanvekili

Gökhan GÜNAL

Meclis Asil Kâtip Üyeleri

Derya PALALI

Mine AYÖZEN

Meclis Yedek Kâtip Üyeleri

Yasin Bayram YILDIRIM

Ali TUNÇ

Daimî Encümen Üyeleri:

Mustafa KARANFİL

Ramazan AKGÖZ

Ayşe Dudu GÖKTAŞ

Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri:

1- Mehmet ARGADAL

2- Hüseyin ZENGİN

3- Ahmet AKKENT

4- Ferda ERTÜRK

Bayındırlık İmar Komisyonu Üyeleri:

1- Şevket ÖNER

2- Mustafa KARANFİL

3- Emine Emel SARLIK

4- Tahsin AYDIN

Trafik Komisyonu Üyeleri:

1- Bekir LAFCI

2- İbrahim MEYDANOĞLU

3- Ömer ELÇİ

4- İhsan ŞENGÜL

Gençlik Spor Eğitim ve Kültür Komisyonu Üyeleri

1-Mustafa KADEM

VALİ YİĞİTBAŞI’NA PORTRESİ HEDİYE EDİLDİ VALİ YİĞİTBAŞI’NA PORTRESİ HEDİYE EDİLDİ

2- Nazife LAFCI

3- Yasin Bayram YILDIRIM

4-Muhammet Ali MÜHSÜRLER

BİRLİK ÜYELERİ BELİRLENDİ

Seçimlerin ardından Belediyemiz 2023 Yılı faaliyet raporu görüşüldü, Denetim Komisyonu Raporu hakkında Meclise bilgi verildi.  Belediyemizin üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği Meclisinde Belediyemizi temsilen Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın doğal üye, Meclis Üyeleri arasından Ayşe Dudu Göktaş asil,  Gökhan Günal’ın yedek üye seçilmesine karar verildi.

Yine Belediyemizin üyesi olduğu Çevre Hizmetleri Birliği Meclisinde Belediyemizi temsilen Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın doğal üye; Meclis Üyeleri arasından Ramazan Akgöz, Necati Sarı, Celalettin Ayvalı, asil, Murat Karaali, Hüseyin Zengin, Mine Ayözen’in yedek üye seçilmesine karar verildi.

Yine Belediyemizin üyesi olduğu Atık Su Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliğinde Belediyemizi temsilen Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın doğal üye, Meclis Üyeleri arasından Mustafa Karanfil,  Mehmet Kemal Demirkırkan, Mevlüt Varol, Mustafa Kadem, Göhan Günal, asil, Ayşe Dudu Göktaş, Celalettin Ayvalı, İbrahim Meydanoğlu, Hüseyin Zengin, Necati Sarı, yedek üye seçilmesine karar verildi.

Belediyemizin üyesi olduğu Enerji Kentleri Birliğinde Belediyemizi temsilen Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın doğal üye; Meclis Üyeleri arasından Ömer Elçi, Nazife Lafcı asil, Yasin Bayram Yıldırım yedek üye seçilmesine karar verildi.

Belediyemizin üyesi olduğu Afyonkarahisar Kültür Turizm Tanıtma ve Altyapı Hizmet Birliğinde (Ömer-Gecek) Belediyemizi temsilen Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın doğal üye, Meclis Üyeleri arasından Emine Emel Sarlık, İbrahim Meydanoğlu, Bekir Lafcı, Mehmet Argadal, asil Gökhan Günal, Mustafa Kadem, Celalettin Ayvalı, Murat Karaalp yedek üye seçilmesine karar verildi.

Afyonkarahisar Tarıma Dayalı Jeotermal Seracılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde belediyemizi temsil edecek Şevket Öner, Ahmet Akkent, Hüseyin Zengin, Asil üye, Celalettin Ayvalı, Mustafa Kadem, Necati Sarı yedek üye seçilmesine karar verildi. Üyesi olduğumuz Uluslararası Tarım Şehirleri Birliğine Belediyemizi temsilen Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın  doğal üye; Meclis Üyelerimiz arasından Ali Tunç, Derya Palalı,  asil üye Murat Karaalp yedek üye seçilmesine karar verildi.

İlimiz Kocatepe ve Tınaztepe Vergi Dairesi Müdürlükleri tarafından yapılacak gayrimenkul satışları ile ilgili olarak Gayrimenkul Satış Komisyonunda Belediyemizi temsilen 2024-2025 yıllarında görev yapmak üzere meclis üyelerimizden Gökhan Günal’ın seçilmesi hakkındaki teklif oy birliği ile kabul edildi.

Belediyemizin kuruluşunda bulunduğu O.S.B, Teknoloji Gelişme Bölgeleri ve belediyemizin pay sahibi olduğu şirketlerin genel kurullarında Belediyemizi temsilen görevlendirilecek kişilerin belirlenmesi konusunda Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ı yetki verildi.

MECLİS TATİL YAPMAYACAK

Belediye Meclisi’nin tatil yapmaması kararlaştırılırken, Meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla canlı yayınla kayda alınması hakkındaki teklif oy birliği ile kabul edildi.
5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 32.maddesi gereğince ödenecek huzur hakkı ücretinin tespiti hakkında teklifin de oy birliği ile kabul edildiği toplantıda Belediyemiz sınırları içerisinde nikâh akdini gerçekleştiren çiftlerimize o günün anısına verilmek üzere kalem seti ve Belediyemiz sınırları içinde ikamet eden ve yeni doğum yapan her aileye içinde zıbın takımı, günlük bakım ürünleri (şampuan, bebe losyonu, ıslak mendil, çıngırak, biberon, çanta v.b.)  bulunan hediye seti paketi verilmesi kararlaştırıldı.

Belediyemiz ile yetkili memur sendikası ile görüşme yapılması, Sosyal Denge Sözleşmesi metni imzalaması için Belediye Başkanımız Burcu Köksal’a yetki verilirken, yine belediyemiz ile diğer kurum kuruluşlarla, kamu kurumu nitelikli meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan dernekler, özürlü dernek ve vakıfları, meslek odaları ile yapılacak olan hizmet protokolleri için sözleşme yapmaya ve iptal etmeye Belediye Başkanımız Burcu Köksal’a yetki verilmesi hakkındaki teklif kabul edildi.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI İÇİN BİRİM OLUŞTURULDU

Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü altında Şehit ve Gazi Yakınları Birimi oluşturulması hakkında teklifinde kabul edildiği toplantıda belediyemizde münhal bulunan Belediye Başkan Yardımcılığı kadrolarına Ömer YILDIZ ve Erkan UYSAL’ın atandıkları hakkında Belediye Başkanımız Burcu Köksal tarafından bilgi verildi.

SUYA YÜZDE 5 İNDİRİM

Belediye Başkanımız Burcu Köksal, suya yüzde 5 indirim yapma önerisini meclise sundu. Başkanımızın bu önerisi meclisin oy birliği ile aldığı kararla kabul edildi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İLK ADIM

Belediye Meclisi ayrıca Kentsel Dönüşüm ve Uzlaştırma Birimi oluşturulmasına karar verdi.  Toplantıda gelecek oturumun 2 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 18.30’da yapılması oy birliği ile kabul edildi.