BAŞKAN ZEYBEK, REGAİP KANDİL’İNİ KUTLADI

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.  Zeybek, Mübarek Üç Ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirterek, Regaip Kandili’nin tüm İslam âlemine sağlık, huzur ve barış temennisinde bulundu.

OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ

Kandillerin, insanların kalplerin birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel geceler olduğunu kaydeden Başkan Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Peygamber Efendimiz; ‘Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ise ümmetimin ayıdır’ buyurmuştur. Üç aylar girdiği zaman da; ‘Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazana kavuştur’ diye dua etmiştir. Bu duygularla hemşerilerimin üç aylarını ve Regaip kandilini tebrik ediyorum. Ramazan’a yaklaştığımızın müjdecisi olan mübarek üç aylar ile bu gece idrak edeceğimiz Leyle-i Regaib’in hemşehrilerimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Cenabı Allah’tan bizleri sağlık ve afiyet içerisinde daha nice kandillere ulaştırmasını, hayatımızın her anını hayırlı hizmetler ve makbul amellerle geçirmeyi nasip etmesini, milletimizin birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvalarımıza dolsun. Rabb’imden bizi ve tüm insanlığı bu mübarek gece hürmetine her türlü felaketten, musibetten muhafaza buyurmasını diliyorum. Tüm hemşehrilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”