BAŞKAN ULUÇAY’DAN ŞOFÖR ESNAFINA İKİ MÜJDE

 AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay şoför esnafına günlerdir bekledikleri önemli bir müjdeyi duyurdu. Uluçay, şoför esnafının plaka mülkiyet sorununu daha önce vekiller aracılığı ile ilgili bakanlıklara ilettiklerini ve yakın zamanda da bu sorunun ortadan kalkacağını duyurdu. Uluçay ayrıca öğrencilerin 100 kez kullanılabileceği ücretsiz otobüs kartı için de, şehir içi taşımacılık yapan minibüslerden de yararlanacaklarını ve esnafın destekleneceğini duyurdu.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Afyonkarahisar faaliyet gösteren şoför esnafına müjde verdi.

“Mağduriyet giderilecek, giderilene kadar da herkesin hakkı korunacak”

Uluçay, “Daha önce mülkiyet sorununu milletvekillerimiz aracılığı ile ilgili bakanlıklara duyurduğumuz mülkiyet konusu inşallah yakın zamanda Meclisin açılması ile birlikte çözüme kavuşuyor. Dolmuş ve minibüs esnafımızın plakalarına dair mülkiyet sorunlarıyla ilgili mağduriyetleri çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak inşallah yakın zamanda bu sorun ortadan kalkacaktır. Bu süreçte Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren minibüsçü esnafımızın hat tahsis süreleriyle faaliyetlerine devam edebilme hakları da yasal güvence altında korumaya alınacak, kimse mağduriyet yaşamayacak. Bu konuda aldığımız bilgiler Ulaştırma ve Çevre Bakanlığımız’ın gerekli mevzuat hazırlıklarını tamamladığı yönünde. Seçimlerden sonra TBMM’nin açılması ile birlikte konu çözüme kavuşacaktır” dedi.

“Ücretsiz kart ile minibüslere de binilecek, esnaf desteklenecek”

Uluçay ayrıca bir konuya daha değindi. Öğrenciler için verilecek 100 kullanımlık ücretsiz otobüs kartının minibüslerde de geçerli olacağını kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Şoför esnaflarımız başımızın tacıdır. Bizler, yolları sadece ihtiyaç duyduğumuz zaman kullanıyoruz. Ama Afyonkarahisar’da şoför kardeşlerim günün neredeyse 24 saati çalışıyor. Ayrıca şoför esnafı kardeşlerim, yaptıkları iş icabı milletimizin adeta aynası gibidir. Sizlerin bu şehre, bu millete, yaptığı hizmetlerin yerini hiçbir şey tutamaz. O yüzden belediye otobüslerinde ücretsiz kullanılabilecek olan bu ücretsiz biniş kartı, minibüslerden de yararlanmak suretiyle şoför esnaflarımızı destekleyeceğiz. Bu da esnafımıza hayırlı olsun.