BAŞKAN ŞAHİN’DEN, MEKKE'NİN FETHİ MESAJI

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet ŞAHİN, yeryüzünün kalbi Mekke’nin fethinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

KÖKSAL, “HEMŞEHRİLERİM, KRONİKLEŞEN SORUNLARI YILLARDIR ÇÖZEMEYEN BİR PARTİYE TEKRAR OY VERMEYECEKTİR” KÖKSAL, “HEMŞEHRİLERİM, KRONİKLEŞEN SORUNLARI YILLARDIR ÇÖZEMEYEN BİR PARTİYE TEKRAR OY VERMEYECEKTİR”

Başkan Şahin mesajında, " Miladi yılın başlangıcı olan 1 Ocak aynı zamanda Mekke'nin Fethi'nin de yıldönümüdür. Bu fetih; dinlerini sadece Allah'a adayan ve Allah'a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Efendimiz ve ashabına Allah'ın en büyük lütfudur. Allah'u Teala'nın kutlu kıldığı ve İslam dininin merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hakimiyetini ilan etmiştir.

Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. İslam için çekilen hiçbir sıkıntının boşa gitmediğini ve Rabbimizin bunun karşılığında Mekke'nin fethini müyesser kıldığı gerçeği kılavuzumuz olsun. Bu duygu ve düşüncelerle Mekke’nin fethinin yıl dönümünü tekrar kutluyor, İslam coğrafyası başta olmak üzere bütün dünyada huzur ve adaletin hakim olmasını diliyorum.” dedi.