PAT-PAT KAZASI 2 ÖLÜ PAT-PAT KAZASI 2 ÖLÜ

BAŞKAN KÖKSAL, “SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR…”
 
Afyonkarahisar Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını düzenlediği bir dizi etkinlikle kutluyor. Başkanımız Burcu Köksal’ın talimatlarıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Engelli Hizmetler Servisi ilk faaliyetini düzenledi.
Program, özel bireylerimizin yaşadığı güçlükleri farkındalık ve empati kurma adına yapılan kortej yürüyüşü ile başladı.
 
“BU DEĞERLİ GÜNÜ SİZLERLE TAÇLANDIRDIK”
İmaret Camii’nden Zafer Meydanına kadar süren yürüyüşün ardından engelli bireylerimize yönelik bir konuşma yapan Başkanımız Köksal, engellilerimizin yaşamda eşit haklara ve fırsatlara sahip olmaları gerektiğine dikkat çekti.  Engelliler Haftası’nı kutlarken, bu değerli günü engelli vatandaşlarımızla birlikte geçirerek taçlandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkanımız Köksal; “Gözlerimizi bağlayarak yürüdüğümüz bu anlamlı yürüyüş, engelli vatandaşlarımızın yaşadığı güçlükleri anlama ve empati kurmak çok önemli. Gözlerimizi bağlayarak attığımız her adım, engelleri aşmanın ve farkındalığı arttırmanın bir sembolüdür” dedi.
“GÖREVE GELİR GELMEZ ENGELLİ HİZMET BİRİMİNİ OLUŞTURDUK”
Belediyemiz bünyesinde kurulan Engelli Hizmet Birimi’nin amaçlarından da bahseden Başkanımız Köksal; “Göreve gelir gelmez kurduğumuz Engelli Hizmetleri Birimini kurmamızdaki amaç, Afyonkarahisar’ı daha erişilebilir ve kucaklayıcı hale getirmek ve farkındalığı arttırmaktı. Onların yaşadığı zorlukları anlamak ve çözüm üretmek için birlikte çalışacağız. Bu birim, engelli bireylerin sesini duyurmak ve ihtiyaçlarına çözüm bulmak için kurulmuştur. Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hakan Erdoğan’ı bu birimin başına getirmemiz, engelli vatandaşlarımızın temsilcisi olarak onların sesine kulak verdiğimizi ve onları desteklediğimizi göstermektir. Engelli kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları anlamak ve çözüm üretmek için birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı. 
BAŞKANIMIZ ÖZEL BİREYLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Engelli Hizmet Birim Sorumlusu Hakan Erdoğan ise Belediye Başkanımız Burcu Köksal’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Program sonunda Başkanımız Burcu Köksal, engelli vatandaşlarımızla yakından ilgilendi. Her biriyle ayrı ayrı fotoğraf çektiren Başkanımıza yoğun ilgi gösteren engelli kardeşlerimiz, programın düzenlemesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek teşekkür etti.