BAŞKAN KÖKSAL, “KENT KONSEYİ’NDE UZLAŞI, KATILIMCI VE İSTİŞARE DÖNEMİ BAŞLIYOR”

VALİ YİĞİTBAŞI’NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI VALİ YİĞİTBAŞI’NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Afyonkarahisar Kent Konseyi Genel Kurul toplantısı, çok sayıda kent gönüllüsünün katılımıyla yapıldı. Başkanımız Burcu Köksal’ın çağrısıyla toplanan genel kurulda Konsey Başkanlığına İş İnsanı, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Akkent seçildi.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin seçiminin de yapıldığı genel kurulun Divan Başkanlığını Mine Ayözen, Başkan Yardımcılıklarını ise Yusuf Budak ile Başak Nakilcioğlu yaptı.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

Toplantının açılışında konuşan Başkanımız Burcu Köksal, Kent Konseyi’nin uzlaşıcı, ortak akıl, katılımcı ve istişareyle yönetileceğine dikkat çekti. Genel Kurulun şehrimize hayırlı olmasını temenni eden Başkanımız Burcu Köksal, bu yeni oluşumun katılımcılığı esas alacak politikalar benimseyeceğini ifade ederek Afyonkarahisar Belediyesi olarak konseye her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Toplantıya katılan ve Afyonkarahisarımız için değerli fikirlerini paylaşan herkese teşekkür eden Başkanımız Burcu Köksal, Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Ahmet Akkent ve Yürütme Kurulu Üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

“SİZLERİN GÖRÜŞLERİ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Başkanımız Burcu Köksal konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kent Konseyi dışlayıcı ve ayrıştırıcı olmak yerine kapsayıcı olma ilkesine dayalıdır. Kent Konseyi şehirdeki önemli aktörleri bir araya getiren bir platformdur. Kamu kurumlarının sivil toplumun, meslek örgütlerinin, siyasi partilerin ve muhtarların temsilcileri Kent Konseyi’nde bir araya gelirler. Kentimizin sorunları ve çözüm noktasında sizlerin görüşleri ve katkıları bizler için büyük önem taşıyor. Konseyin güzel işler yapacağına, şehrimizin başarısı, kalkınması ve hak ettiği yere gelmesi için azimle çalışacağına yürekten inanıyorum. Bizler de Afyonkarahisar Belediyesi olarak elbirliğiyle şehrimiz için en güzelini, en doğrusunu gerçekleştirmek için konseyin yanında olacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyor, Afyonkarahisar Kent Konseyi’nin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

“KENTİN GELİŞİMİNE ODAKLANACAĞIZ”

Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Ahmet Akkent ise desteklerinden dolayı herkese teşekkür etti. Kent Konseyi Başkanı Ahmet Akkent, Kadın ve Gençlik Meclisleri başta olmak üzere çeşitli meclis ve çalışma gruplarıyla şehrin yönetimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurguladı.

Akkent konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Kent Konseyi, sürdürülebilir kalkınma ve yönetim anlayışıyla Afyonkarahisar'ın yaşanabilirliğine katkı sağlamayı hedefliyor. Kentimizin zengin tarihi, turizm potansiyeli, doğal güzellikleri ve gastronomisi ile hak ettiği yaşam standartlarına ulaşması için birlik ve beraberlik içinde çalışacağız.”

“STRATEJİK ÖZELLİKLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK”

Afyonkarahisar'ın coğrafi konumuyla Türkiye'nin önemli kavşak noktalarından biri olduğunu vurgulayan Kent Konseyi Akkent, "Şehrimiz, milyonlarca yolcunun geçiş yaptığı bir merkez konumunda. Bu stratejik önemimizi tanıtımımızı ve esnafımızın kalkınmasını desteklemek için kullanmalıyız. Kent Konseyi olarak, bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmalar yapacağız." dedi.

“ÖZEL GRUPLAR İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR ALINACAK”

Kent Konseyi’nde kadınlar, engelliler, gençler ve hayvan hakları gibi konularda önemli kararların alınacağını belirten Akkent, "Sosyal yardımlaşma ve uyuşturucuyla mücadele gibi konularda da aktif olacağız. Ayrıca çevreyi yeşil ve yaşanabilir kılmak için çaba göstereceğiz." diye konuştu. Kent Konseyi Başkanı seçilen Ahmet Akkent, konuşmasının sonunda desteklerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

YÜRÜTME KURULU LİSTESİ

KENT KONSEYİ BAŞKANI                                                      AHMET AKKENT

1-KADINLAR MECLİSİ:                                                            NECLA CAN

2-ENGELLİLER MECLİSİ:                                                        HAKAN ERDOĞAN

3-GENÇLİK MECLİSİ:                                                              DİDE BOLCA

4-EĞİTİM ÇALIŞMA GRUBU:                                                  SERAP ÖZTÜRK

5-KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMA GRUBU:                              KEMAL BAYKARA

6-HAYVAN HAKLARI ÇALIŞMA GRUBU:                               ZAFER GENÇ

7-İMAR ÇALIŞMA GRUBU:                                                     FERHUN SÜMER

8-UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ÇALIŞMA GRUBU:         YUSUF BUDAK

9-SOSYAL YARDIMLAŞMA ÇALIŞMA GRUBU:                     BEKİR KOÇAK

10- AFYON KÜLTÜR VE TANITIM ÇALIŞMA GRUBU:          MİNE AYÖZEN

11-KENT PEYZAJ VE ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU:                BAŞAK NAKİLCİOĞLU

Editör: Ayben Horzum