BAŞKAN ADAYI ÖZTAŞ’A YUNUSEMRE MAHALLESİNDE COŞKULU KARŞILAMA

Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesinde AK Parti Belediye Başkan Adayı Adnan Öztaş, gece gündüz demeden çalışmalarını yürütüyor.

İlçenin dört bir yanını sabahın erken saatlerinde ziyaret etmeye başlayan Öztaş, gecede mahalle ve kahvehane buluşmaları ile vatandaşlarla bir araya geliyor.

Yunusemre Mahallesinde bulunan düğün salonunda Yunusemre Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Başkan Adayı Öztaş’ı ellerinde meşale ve ‘Başkan Adnan’  tezahuratları ile karşılayan yüzlerce kişi 31 Mart seçimlerinde Adnan Öztaş’ı destekleyeceklerini ifade ettiler.

Ziyarette konuşan Sandıklı Kadın Kolları Başkanı Sevim Ulusoy, her zaman Adnan Öztaş’ın yanında olduklarını, durmadan ve yılmadan çalışacaklarını belirtti.

‘SANDIKLI’LI VATANDAŞLAR KAPLICADAN İNDİRİMLİ YARARLANACAK’

Düğün Salonunu dolduran vatandaşları selamlayan Başkan Adayı Adnan Öztaş, “Bu muhteşem karşılama için Yunusemre Mahallesi sakinlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim nasip etti ve 31 Mart Seçimlerinde başkan adayı olarak karşınıza geldim. İnşallah 31 Marttan sonra da belediye başkanı olarak tekrar karşınıza gelmek istiyorum. Mahallemize çok yakın bir konumda bir nimetimiz Hüdai Kaplıcalarımız var, bazı rutuş ve düzeltmeler ile yıllarca ayakta kalmaya çalışmış. Biz geldiğimiz zaman Kaplıcayı komple revizyondan geçireceğiz ve Sandıklı’lı vatandaşlarımızı kaplıcalarımızdan indirimli yararlandıracağız” dedi.

‘SANJET EKSİ HAVALARDA ISITMIYOR’

SANJET ile ilgili projelerinin de hazır olduğunu ifade eden Adnan Öztaş;”SANJET suyu bir bardak suyun 5 kişiye paylaştırılmış bir durumda. Sandıklı’mızın çeşitli noktalarında sıcak suyun döndüğü ısı merkezlerimiz var ve havalar eksiye düştüğünde bu noktaları doğalgaz ile destekleyerek ısınma kalitesini artırmayı amaçlıyoruz ve bu maliyeti de vatandaşımızın cebine yüklemeyeceğiz” dedi.

‘TEDAŞ’A PARA ÖDEYEN BİR BELEDİYE DEĞİL, TEDAŞ’DAN PARA ALAN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ’

Yenilenebilir enerji projelerini de uygulayacaklarını ifade eden Başkan Adayı Öztaş; “SANJET’in en büyük maliyeti elektrik giderleri. 75 Milyon gibi bir elektrik gideri var. Bunun için bir çalışma yürüterek Güneş Enerji Santrali ve GES santrali kurarak ilk etapta 6-7 Megavat, ikinci etapta da 12 Megavatta çıkararak TEDAŞ’a para ödeyen bir belediye değil, TEDAŞ’dan para alan bir belediye haline geleceğiz. Buda vatandaşa SANJET’e zam yapılmadan ısıtma anlamına geliyor. Gideri sıfırladığımız zaman SANJET’e zam yapmayacağız” dedi.

SANDIKLI’DA 70 BİN ATA TOHUMU FİDESİ DAĞITILDI SANDIKLI’DA 70 BİN ATA TOHUMU FİDESİ DAĞITILDI

‘SANJET’E BİR ÇOK ZAM YAPILDI’

Mevcut başkanın TV programlarında SANJET’e zam yapmayacağım dediği halde zam yaptığını ifade eden Öztaş; “2019’da TV programına çıkan mevut başkan çayları aynı fiyattan vereceğim parklarda demiş zam yapmış. SANJET’e zam yapmayacağım demiş, 2019 yılında 100 TL’ye 1413 kontör alınabilirken bugün 2024’de 100 TL’ye 192 kontör alınabiliyor. 5 yılda yüzde 735 zam yapılmış SANJET’e bu zam yapılırken şehrimizde garibanımız yok muydu?, emeklimiz yok muydu?, engelimiz yok muydu? Bu insanlar bu kontörü nasıl alacak diye düşünmediniz de şimdi mi geldi 5 bin liralık kontör dağıtmak. Buna kim inanır ancak Kadir İnanır. Sandıklı seçim zamanları hatırlanacak bir halk değil, ömür boyu hatırlanacaktır inşallah” dedi.