BAHÇELİ TEBLİĞ ETTİ, MHP’NİN AFYON ADAYI SEZER KÜÇÜKKURT

MHP, Afyonkarahisar’da Sezer Küçükkurt’u Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, kesinleşen 8 İl, 40 Büyükşehir İlçe, 7 İlçe Belediye Başkan adayını daha açıkladı.

MHP Afyonkarahisar Merkez Belediye Başkan Adayı Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kocatepe Gazetesi Sahibi Sezer Küçükkurt oldu. Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz tarafından Afyonkarahisar’ın 6 ilçesinde de kesinleşen Belediye Başkan adayları açıklandı.

KÜÇÜKKURT, “AFYONKARAHİSAR’I TÜM TÜRKİYE’YE TANITACAĞIZ” KÜÇÜKKURT, “AFYONKARAHİSAR’I TÜM TÜRKİYE’YE TANITACAĞIZ”

Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, “Partimizin yetkili kurullarının yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin onayları sonucunda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde 2. etap olarak adaylıkları kesinleşen 8 İl, 40 Büyükşehir İlçe, 7 İlçe Belediye Başkan Adayımız olmak üzere toplam 55 adayımızın ismi açıklandı.” ifadelerini kullandı.

“AYIRMADAN AYRIŞMADAN TÜRKİYE İÇİN CANLA BAŞLA”

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, istişare vurgusu yaparak, “Milli Mücadele’nin şehri Büyük Taarruzun ve Anadolu’nun kilidi Afyonkarahisarımızı bugüne kadar olduğu gibi istişare kültürü ve el birliğiyle daha da ileriye taşımak için hemşehrilerimizin oluruyla hizmet etmeye talibiz. Şahsımı aday gösteren başta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve MHP MYK Üyesi Milletvekilimiz Mehmet Taytak beyefendi olmak üzere partimizin tabandan tavana tüm yetkili kurullarına saygılarımı sunarak teşekkür ediyorum. “Ayırmadan Ayrışmadan Türkiye İçin Canla başla” Allah mahcup etmesin inşallah.”dedi.

6 İLÇENİN BAŞKAN ADAYI DA AÇIKLANDI

MHP Genel Merkezi tarafından açıklanan Afyonkarahisar’ın 6 ilçesinin Belediye Başkan Adayları ise şu şekilde:

Bayat Muhammet Ali Dere, Bolvadin Derviş Aynacı, Çay Selim Bayram, Dazkırı Ali Atay, Emirdağ Hüseyin Duran, Kızılören Ali Erol. >> Burak AYDIN’ın Haberi

SEZER KÜÇÜKKURT ÖZGEÇMİŞ

04.12.1976 tarihinde Afyonkarahisar Merkez’de dünyaya gelmiştir. Baba adı Şükrü, anne adı Münevvere’dir. Afyonkarahisar Merkez’de bulunan Sahipata İlkokulu, Şemsettin Karahisari Ortaokulu ve Afyon Lisesi’nden mezun olmuştur. İlkokuldan itibaren aile işletmesi olan Kocatepe Gazetesi ve matbaasında tüm kademelerde eğitim hayatı boyunca da görev yapmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Muhasebe bölümündeki eğitimin yarıda bırakarak askere gitmiş, askerlik görevini ulaştırma er olarak Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda tamamlamıştır. Askerlik dönüşü Esra Toktok ile evlenmiş gazetecilik mesleğine devam etmiştir. Yaygın medya kuruluşlarının Afyonkarahisar temsilciliklerini yaparken Kocatepe Gazetesi’nin yayınını da basılı gazete, internet gazetesi, sosyal medya hesapları ve web tv olarak devam ettirmektedir. Matbaacılık faaliyetleri kapsamında Afyonkarahisar’da yayınlanan 7 günlük gazetenin 5’nin baskı hizmetlerini yapmaktadır. Kocatepe Gazetesi’nde günlük köşe yazılarına devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Fakültesi’nden mezun olan Sezer Küçükkurt evli, İrem, Emir ve Eren isimli üç çocuk babasıdır.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’nı 3 dönemdir sürdüren Sezer Küçükkurt, S.S. Matbaacılar Yapı Kooperatifi Başkanlığı, Yeşilay Derneği üyeliği, Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeliği, Ege Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Sürekli Basın Kartı sahibidir.