PROTOKOL JANDARMA TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI PROTOKOL JANDARMA TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI

“BAĞIMSIZLIK MEŞALEMİZ ASLA SÖNMEYECEK”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir tebrik mesajı yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak Milli Mücadelenin  önemli bir adımın daha atıldığını ifade eden Milletvekili Özkaya, “Anadolu’da milletimiz tarafından başlatılan, iman ve azim ile devam eden Milli Mücadeleye dahil olan birliklerin bir araya getirilmesi planı Milletimizin küllerinden yeniden doğarak yazdığı hikayeye önemli katkılar sunmuş, ordularımızın düzenli hale getirilmesi sağlanmıştır. Anadolu’nun işgalden kurtulması ve Milletimizin bağımsızlığına kavuşması için başlatılan bu yürüyüş, tarih boyunca yanan Türk Milletinin bağımsızlık meşalesini daha gürleştirmiştir. Bağımsızlık meşalemiz milletimizin desteği ile asla sönmeyecek” dedi. Milletvekili Özkaya, 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak TBMM tarafından kabul edilmesinin gençlere verilen bir değer olduğuna da dikkat çekerek, “Bu adım Türkiye’nin gençlere olan güveni ve geleceğine olan inancının bir tezahürüdür. Gençlerimiz Tarihimizden bizlere miras olan inanç ve azimle kazandığı misyon sayesinde Ülkemizi yarınlara taşıyacaktır. Buna inancımız tamdır” dedi.

“Yarınlarımız olan Gençlerimiz için Çalışıyoruz”

AK Parti hükümetleri olarak gençlere yönelik bir çok özel yatırım ve projeyi hayata geçirdiklerinin altını çizen Milletvekili Özkaya, “Gençlerimiz yarınların yöneticileri ve liderleridir. Türkiye Cumhuriyeti’ni hedeflerine ulaştırmamızın tek yolu gençlerimizdir. Bu minvalde gençlerimiz için il merkezimiz başta olmak üzere neredeyse her ilçemize, beldemize Gençlik Merkezleri, Spor Tesisleri, Yüzme Havuzları, Kütüphaneler, Basketbol Sahaları ve spor komplekslerini Gençlik ve Spor Bakanlığımız vasıtası ile kazandırdık. AK Parti olarak sadece 3-4 ilçede bulunan KYK Yurtlarını şuanda neredeyse her ilçemizde olacak şekilde ihya ederek, hem yurt sayısını, hemde yatak sayısını Cumhuriyet tarihinin 3-4 katı kadar artırarak gençlerimizin hizmetine sunarak onların daha iyi koşullarda eğitim almalarına katkı sunduk. Tüm hizmet ve yatırımların tek amacı gençlerimizin büyük bir şuur ile Güçlü Türkiye’yi inşa ederek daha ileri bir noktaya taşımasıdır. Gençlerimizin alanında uzmanlaşmış, milli şuur ve bilinç ile kendisini yetiştirmiş Ülkesi ve milletine faydalı bireyler olmasına katkı sunmak bizler için en büyük gurur vesiledir” dedi. Milletvekili Özkaya, Türkiye’nin gençlerine güvendiklerinin altını çizerek, “Yarınlarımız olan gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, gençlerimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Ülkemizin birliği, beraberliği uğruna vatan toprağını kanları ile sulayan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ederken kahraman gazilerimize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Editör: Ayben Horzum