AŞÇI BACAKSIZ AFYON’UN GURURU OLDU

KÖKSAL’DAN ZAFER MÜZESİ ELEŞTİRİSİ KÖKSAL’DAN ZAFER MÜZESİ ELEŞTİRİSİ

Dünyaca ünlü TasteAtlas isimli ünlü seyahat rehberi tarafından hem “Türkiye’nin en iyi geleneksel lokantaları” sıralamasında birinci sırada yer aldı.

Afyonkarahisar’ın tarihi ve ünlü lezzet duraklarından birisi olan Aşçı Bacaksız dünyaca ünlü gastronomi rehberleri tarafından bir kez daha dünyanın en iyileri arasına seçildi.

UNESCO tarafından Türkiye’nin 3 gastronomi kentinden birisi olarak tescil edilen Afyonkarahisar’ın en eski lokantalarından Aşçı Bacaksız “TasteAtlas” isimli seyahat rehberi tarafından “Türkiye’nin en iyi geleneksel restoranları” sıralamasında birinci seçildi.

Global gastronomi rehberi olar TasteAtlas tarafından Aşçı Bacaksız’a dünya genelindeki “Efsanevi lezzetler” sıralamasında da yer verildi.

TasteAtlas, otantik yemek tariflerini, yemek eleştirmeni incelemelerini ve popüler malzemeler ve yemekler hakkında araştırma makalelerini bir araya getiren, geleneksel yemekler için deneyimsel bir çevrimiçi seyahat rehberidir.

Dünyanın birçok bölgesinde lezzet duraklarının tespitini ve tanıtımını yapan TasteAtlas son olarak geleneksel restoranlar üzerine bir araştırma yaparak sonuçlarını paylaştı. “Türkiye’nin en iyi geleneksel restoranları” sıralamasında Aşçı Bacaksız’ı ilk sırada ilen eden TasteAtlas, Orta Doğu ve Batı Asya ülkeleri arasında yaptığı sıralamada da Türkiye’den sadece Aşçı Bacaksız’a yer verdi.