ARSLAN, “MİRAÇ KANDİLİ RAHMET VE LÜTUFLARLA DOLUDUR”

CHP’YE YENİ KATILIMLAR CHP’YE YENİ KATILIMLAR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin yıldönümünde depremde vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Milletvekili Arslan, mübarek Miraç Kandilini de kutladı.

“DEPREM GERÇEĞİNE KARŞI GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMAK ZORUNDAYIZ”

Milletvekili Dr. Hasan Arslan, yaptığı açıklamada, depremin yıl dönümünde yaşanan kayıpları bir kez daha derin bir üzüntüyle andıklarını ifade etti. Arslan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilerken, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerini iletti. Depremin yıl dönümünde toplumun deprem gerçeğiyle yüzleşmesi ve deprem riskine karşı alınacak tedbirlerin öneminin altını çizen Arslan, “Depremler, ülkemizin coğrafi yapısından kaynaklı olarak ne yazık ki yaşamın bir gerçeği haline gelmiştir. Ancak, bu gerçekle yaşamayı öğrenmek ve önlemlerimizi almak durumundayız. Herkesin deprem riskine karşı bilinçlenmesi, gerekli önlemleri alması ve afetlere karşı hazırlıklı olması büyük önem taşımaktadır. 6 Şubat’ın acısını ilk günkü gibi taze tutarak, geleceği inşaa etmek için bir araya geleceğiz. Sevgi ve dayanışma ile birbirimize kenetlenerek, sevdiklerimizi anacağız. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Geride kalan ailelerine de sabırlar diliyorum.” dedi.

“MİRAÇ KANDİLİ RAHMET VE LÜTUFLARLA DOLUDUR”

Milletvekili Arslan, Miraç Kandilini kutladı. Arslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Biz müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandili rahmet ve lütuflarla doludur. Bu mübarek geceyi fırsat bilerek manevi açıdan en güzel şekilde değerlendirmemiz gerekir. Miraç Kandili münasebetiyle yapılacak ibadetlerin ve duaların kabul olmasını diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi görünür görünmez bütün musibetlerden muhafaza eylesin. Miraç Kandili’nin Âlemi İslam’ın birliği, dirliği ve beraberliğine, insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyorum.”