ALPER YAĞCI’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN KUTLAMA MESAJI

İYİ Parti Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Yağcı mesajında; “Çanakkale Zaferi, topraklarımızı işgal eden ve Türk milletini yok etmek isteyen üstün silah gücüne sahip devletlere karşı kazanılmış, tarihimize altın harflerle yazdığımız büyük bir zaferdir. Topraklarımızı baştan sona işgale niyetlenen düşman kuvvetleri Çanakkale'nin geçilmezliğini en başta denizde görmüştür. Bu uğurda Milletimiz, yedi düvele karşı tek yürek savaşmış ve 250 bine yakın Mehmetçiği şehit vererek, Çanakkale sularını al kırmızıya boyamıştır.

Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. O destan ki, verilen mücadelenin büyüklüğüne ve akan kanlarımızın ulvi damlaları hatırına, bugün şehitler günü olarak yâd edilmektedir. Bugünün anlam ve önemi ile şehitlerimizin aziz hatıralarını ebediyete kadar yüreğimizde taşımak her Türk vatandaşının boynunun borcudur.

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü İYİ Parti Belediye başkan adayı olarak yürekten kutluyor; bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyoruz” dedi.