ALPER YAĞCI, “AFYON KENDİLERİNİ BÖLMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI HEP DİK DURDU”

İYİ Parti Afyonkarahisar'da iftar yemeği düzenledi. Düzenlenen İftar yemeğine, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkan adayı Alper Yağcı ve çok Sayıda vatandaş katıldı.

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Alper Yağcı partisinin Afyonkarahisar'da düzenlediği iftar yemeği öncesi konuştu. Yağcı isim vermeden Burcu Köksal'a gönderme yaparak, "Afyonkarahisar’ın sorunlarını aynı konuda Ankara’da başka konuşup oy alma uğruna Afyonkarahisar’da başka konuşanlar da çözemez" dedi.

Yemekten önce konuşma yapan İYİ Partili Alper Yağcı konuşmasında şunları söyledi;

"Çok şükür sapasağlam Afyon kalesi gibi bir arada duran Afyonkarahisarlılar bugüne kadar kendilerini bölmeye, farklı yerlere çekip oralarda hizipleştirmeye çalışanlara karşı hep dik durdu. Mecbur değilim kardeşime küsmeye, mecbur değilim senin peşinden gelmeye dedi. Karanlık yolları elinin tersiyle itti. 

Biz de Arif Nihat Asya'nın dediği gibi, "Afyon'un Doğru bildiğini doğru, iyi bildiğini hep iyi gördük." 

Mecbur değilsin Afyon

Mecbur değilsin dedik. Sana cahil diyene de, hain diyene de mecbur değilsin. Sana hizmet etmek yerine, kutuplaşmadan beslenen siyasete mecbur değilsin. Seni çantada keklik gören siyasete mecbur değilsin. Ceketimizi koysak kazanırız diyenlere hiç mecbur değilsin.

İyi parti bunun için kuruldu. Yola bunun için çıkıldı. İki kutup arasında sıkıştırılan yüce Türk milletine nefes olmak için, Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener meşaleyi yaktı. Bizler de o meşaleyi gururla taşımaya devam ediyoruz. 

1 Nisan'da yurdumuz bayram yerine dönecek

Türk milleti bu cendereden çıkacak. Yol gösteren, liderlik eden Genel Başkanımızı  takip edeceğiz. Demirden dağ 31 Mart'ta eriyecek. 1 Nisan'da yurdumuz bayram yerine dönecek.

Kıymetli hemşehrilerim. Yıllarımız aynı şehirde geçiyor. Evlatlarımızın yılları da aynı şehirde geçecek. Önümüzdeki yıllar zorlu yıllar olacak. Bu sebeple bir sorumluluğumuz var. İyi insanları göreve getirmeliyiz. İşinin ehli, aklı başında isimlere emaneti vermeliyiz. Bu bizim evlatlarımıza borcumuz. Bilge kağan gibi "Türk milleti için gece uyumayacak, gündüz oturmayacak" yöneticiler seçmeliyiz. Bu tarife biz kısaca İYİ kadrolar diyoruz. 

Benim ömrüm belediyecilik için dirsek çürütmeyle geçti

Benim ömrüm belediyecilik için dirsek çürütmekle geçti. Yıllarca üniversitesi sıralarında belediyeciliği öğrendim. Belediyecilik benim ek işim değil, uzmanlığım. Geçtiğimiz günlerde ulusal bir TV kanalında öz geçmişimi gören bir yorumcu benim hakkımda tam olarak şu ifadeleri kullandı. "Adam bu işin profesörü." 

Adaylar içerisinde bu işin profesörü benim

Evet, bu şehirde, adaylar arasında bu işin profesörü benim. 2019 seçimlerinde küçük bir farkla seçimi kaybettik. Maalesef şehrimizin 5 yılına mal oldu. Verilen sözler tutulmadı. Afyonkarahisarlının parası yandaşlara peşkeş çekildi. Hayal projeler ile vatandaşımız kandırıldı. Ne trafik çilesi bitti ne de kentsel dönüşümler gerçekleşebildi. Başka şehirlere verilenler, Afyondan esirgendi. Şimdi yeni bir fırsatımız var. İYİ başkanlar geride kalan 5 yılda kaybettiklerimizi yerine koyacak. 5 yıllık kendi döneminin icraatlarını yapacak. Gelecek 5 yıla şehrimizi hazırlayacak. 5 yılda 15 yıllık yol alacağız. 

Bunun için 31 Mart'ta sandık başında durup düşünmek lazım. Evlatlarımıza gururla bırakacağımız Afyonkarahisar'ı birlikte hazırlayabiliriz. Liyakatli kadrolar mı, birbiriyle kavgalı kadrolar mı? Hizmet mi, rant mı? Vizyon mu, tutulmayan ve tutulmayacak sözler mi? Karar senin, mühür sende kardeşim. Afyonkarahisar’ın sorunlarını 20 yıldır belediyeyi yöneten yağmacı siyaset  çözemez. Afyonkarahisar’ın sorunlarını aynı konuda Ankara’da başka konuşup oy alma uğruna Afyonkarahisar’da başka konuşanlar da çözemez.

Afyonkarahisar’ın sorunlarını sizinle birlikte aynı sokaklarda yaşayan, dün dediği ile bugünü ayrı olmayan, adaletli ve herkese eşit hizmet götürecek olan bizler çözeriz.

Ekibimiz hazır. Projelerimiz hazır. Biz hazırız." ifadelerini kullandı.