ÇİN’Lİ MİSAFİRLER ÇAY’DA FESTİVALE KATILDI ÇİN’Lİ MİSAFİRLER ÇAY’DA FESTİVALE KATILDI

AKÜ’DE ÖN LİSANS PROGRAMI AKREDİTE OLDU

AKÜ Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği programına akredite oldu. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ’nün tam akredite olan bir üniversite olduğunu belirterek, “Tam akreditasyon, üniversiteler açısından çok önemlidir. AKÜ’de ön lisans programı akredite oldu.” dedi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği programı akreditasyon almaya hak kazandı. Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK)  tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde Biyomedikal Mühendisliği Programı 30 Eylül 2026 tarihine kadar geçerli olacak şekilde 2 yıllık akredite oldu.

AKREDİTASYON ALAN PROGRAM SAYISI ARTIYOR

Yükseköğretim Kalite Kurulunun (YÖKAK) yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı sağlanması amacıyla uyguladığı Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) çerçevesinde Afyon Kocatepe Üniversitesinin 5 yıllık akreditasyon almasının ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesindeki programları da akredite olmaya devam ediyor. Şu ana kadar AKÜ’de Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından Fen Edebiyat Fakültesi Tarih, Tarih (ikinci öğretim), Kimya, Spor Bilimleri Derneği – Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) tarafından Veteriner Fakültesi, MÜDEK tarafından ise Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği programları da akredite oldu.

Editör: Ayben Horzum