AKÜ’DE BAYRAMLAŞMA

Afyon Kocatepe Üniversitesinin (AKÜ) geleneksel hale getirdiği bayramlaşma töreni, AKÜ Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ve Prof. Dr. Murat Peker, enstitü müdürleri, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, Genel Sekreter İhsan Ceran ile birlikte akademik ve idari personel katıldı.

“BAYRAMLAR KARDEŞLİK DUYGULARINI GÜNCELLER”

“BURCU KÖKSAL’I SEÇİMDE KİMLER FİNANSE ETTİ?” “BURCU KÖKSAL’I SEÇİMDE KİMLER FİNANSE ETTİ?”

Bayramlaşma öncesinde konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, akademik ve idari personelin bayramını kutlayarak, huzurlu ve sıhhatli yeni bayramlara ulaşma dileklerinde bulundu. Rektör Karakaş bayramların, toplumda dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını güncellediğini, bayramda heyecanların attığını ve bayramların kişiye kendisini özel hissettirdiği önemli günler olduğunu ifade etti. Kurban Bayramının inanç ve kültür dünyasında müstesna bir yeri olduğunu söyleyen Karakaş, “Kurban Bayramı, Allah’a yakınlaşmanın, teslimiyetin ve itaatin sembolize edildiği günlerdir. Bayramlar, yetime, öksüze, yoksula yakınlaşmayı sağlayarak dayanışma ruhunu hissettirir. Dolayısıyla toplumda bir harç görevi gören günlerdir. Bu nedenle hevesleniyor ve bayrama özel hazırlıklar yapıyoruz. Bayramlaşmaları bir arada gerçekleştirmemizin de kurumsal aidiyet açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı her bayramda bir arada olmayı arzu ediyoruz” dedi.

“BU SENEYİ DOLU DOLU GEÇİRDİK”

Geçtiğimiz dönemlerde COVID 19 küresel salgını, deprem gibi birtakım sıkıntılar nedeniyle farklı uygulamalara geçildiğini belirten Rektör Karakaş, “2023-2024 Akademik Yılını bitirmek üzereyiz. Önemli bir sıkıntı olmadan bu dönemi başarıyla hep birlikte atlattık. Bu akademik sürecin her aşamasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu seneyi bir sıkıntı olmadan dolu dolu geçirdik. Bahar döneminde mezuniyet törenlerimizi yaptık, festivallerimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimizle bir araya geldik.” diye konuştu. Bayramlaşma töreni, akademik ve idari personelin başta Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve AKÜ Yönetim Kurulu Üyeleri ile tek tek bayramlaşmasının ardından sona erdi.

Editör: Ayben Horzum