6 ÜLKEDEN 158 SPORCUNUN YARIŞACAĞI MOTOKROS ŞAMPİYONALARI BAŞLADI 6 ÜLKEDEN 158 SPORCUNUN YARIŞACAĞI MOTOKROS ŞAMPİYONALARI BAŞLADI

AKÜ, İŞKUR İLE PROTOKOL İMZALADI

AKÜ GİKAM ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında hizmet ile eğitim iş birliği protokolleri imzalandı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü arasında hizmet ile eğitim iş birliği protokolleri imzalandı. Protokol imza törenine; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile birlikte İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, GİKAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Koray Gürpınar ile İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Türkan Baygül katıldı.

İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin iş birliği protokolü ve Eğitim Protokolü AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya tarafından imzalandı. İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin iş birliği protokolü; AKÜ bünyesinde oluşturulacak İŞKUR Kampüslerde, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla öğrencilere iş gücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat-görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunmak; öğrencilerin mesleki deneyimlerinin arttırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan İşbaşı Eğitim Programı gibi aktif iş gücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmayı kapsıyor. İmzalanan Hizmet Protokolü ise iş arayanların kaydını almak ve güncellemek, iş arayanın profiline uygun açık işleri sorgulamak, iş başvurusunu almak ve başvurularını takip etmek, işsizlik sigortası başvurusu talep dilekçesini sisteme kayıt etmek ve talep dilekçesi ile planını sorgulamak, iş gücü uyum programlarına başvuru yapmak ve takip etmek ile özel sektör işvereninin iş gücü talebini almak ve sonuçlandırmak konularını içeriyor.