AKÜ GSF EV SAHİPLİĞİNDE KARMA SERGİ AÇILDI

ALBAY YAĞAN, “ATATÜRK’ÜN İZİNDE, HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ” ALBAY YAĞAN, “ATATÜRK’ÜN İZİNDE, HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

AKÜ GSF ev sahipliğinde, resim, seramik, özgün baskı, Geleneksel Türk Sanatları ve yerleştirme teknikleriyle hazırlanan 43 eserden oluşan karma serginin açılışı yapıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinin (GSF) Sanat ve Tasarım ABD ile Seramik ASD Yüksek Lisans Mezunları Karma Sergisi bu akşam saat 17.00’de M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi 28 Haziran 2024 Cuma akşam saat 17.00’ye kadar ziyarete açık kalacak.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) ev sahipliğinde Seramik Ana Sanat Dalı ve Sanat ve Tasarım Anabilim Dalı mezunlarının eserlerinde oluşan sergi açılışına; AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Şerife Ebru Okuyucu, GSF Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Fevzi Nuri Kara, AKÜ İscehisar MYO Müdürü Prof. Dr. Çağlar Özkaymak, GSF Bölüm Başkanları, ADD Şube Başkanı Veli Cengiz, öğretim elemanları, öğrenciler ve mezunlar katıldı.

Sergi açılışında konuşan AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Şerife Ebru Okuyucu, fakülte olarak ev sahipliği yaptıkları serginin Sanat ve Tasarım Ana Bilim Dalı, Seramik Ana Sanat Dalı 2008-2024 yılları arasında fakülte mezunlarının eserlerinden oluştuğunu söyledi. Sergide, 38 sanatçının, 43 eseri bulunuyor. Sergilenen eserlerin; Resim, seramik, özgün baskı, geleneksel Türk sanatları ve yerleştirme teknikleriyle üretildiği öğrenildi.

Editör: Ayben Horzum