AKÜ GSF DEKANI AKÇAY, GÖREVİNİ OKUYUCU’YA DEVRETTİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Dekanlığında düzenlenen devir teslim töreni ile Prof. Dr. Selçuk Akçay, 2017 yılından bu yana yürütmekte olduğu dekanlık görevini Prof. Dr. Şerife Ebru Okuyucu’ya devretti. Devir teslim törenine; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, GSF Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Fevzi Nuri Kara, Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun ile birlikte Bölüm Başkanları ve idari personel katıldı.

MÜDÜR KASAPOĞLU, SAVAŞ VE GÖÇTE AİLEYİ ANLATTI MÜDÜR KASAPOĞLU, SAVAŞ VE GÖÇTE AİLEYİ ANLATTI

“MAKAMLAR NÖBET YERLERİ, EN GÜZEL HİZMET HOCALIKTIR”

Devir teslim töreninde konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, bu tür nöbet değişimlerini bir gelenek haline getirdiklerini belirterek, “Üniversitemizde uzun süredir devir teslim törenleri gerçekleştiriyoruz. Şimdiye kadar hizmet eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni atanan arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerinde bulunuyoruz. Bu anlamda Selçuk hocam da uzun süredir fakülteye emek verdi, üniversitenin farklı komisyonlarında, değişik birimlerinde görevler yaptı. Bundan sonra da yapmaya devam edecek. Bana sorarsanız en güzel hizmet hocalık, yani bu makamlar gelip geçici yerler, nöbet yerleri. Bu nöbeti tuttu bundan sonra Ebru hoca tutacak. Önemli olan bir tuğla daha koyabilmektir. Selçuk hocaya şimdiye kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“GÖREV DEĞİŞİMİ HAYIRLI OLSUN”

Güzel Sanatlar Fakültesinin oturmuş bir çalışma düzenine sahip, işlerini düzenli şekilde yürüten, önemli sıkıntıları olmayan bir fakülte olduğuna dikkat çeken Rektör Karakaş, “Fakültemiz mekanizmaları bundan sonra daha da güçlü bir şekilde çalışmaya devam edecek. Bu vesileyle de Ebru hocama hayırlı olsun diyorum. Bu bir bayrak yarışı, aynı zamanda da bir sorumluluk paylaşımı, bundan sonra sorumluluk Ebru hocamdadır. Bu sorumluluğu da en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyoruz. Bundan sonraki dönemde kendisine başarılar diliyoruz.” diye konuştu. Tören, çiçek ve plaket takdiminin ardından sona erdi.