AKÜ GSF AKADEMİSYENLERİ 2024’ÜN İLK SERGİSİNİ AÇTI

VALİ YİĞİTBAŞI, SANDIKLI KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ VALİ YİĞİTBAŞI, SANDIKLI KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının yapıtlarının yer aldığı “Kent Sanat Buluşması IV” adlı karma sergisi, 2024 yılının ilk sergisi olarak sanatseverlerin beğinisine sunuldu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde 2024 yılında gerçekleştirilen ilk sergi olan AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarının yer aldığı “Kent Sanat Buluşması IV” adlı karma sergi, düzenlenen açılış töreniyle sanatseverlerle buluştu.

AKÜ GSF Akademisyenleri 2024’ün İlk Sergisini Açtı

Sergi açılışına; AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, GSF Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Dr. Öğretim Üyesi Fevzi Nuri Kara, Bölüm Başkanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin yanı sıra Afyonkarahisarlı sanatseverler katıldı. AKÜ GSF Geleneksel Türk Sanatları, Resim, Seramik, Sinema ve Televizyon Bölümü öğretim elemanları tarafından “seramik, tuval üzerine yağlı boya, tuval üzerine akrilik ve karışık teknik, hat, tezhip, belgesel, fotoğraf ve dijital baskı teknikleri” kullanılarak hazırlanan eserler, 2 Şubat 2024 tarihine kadar sergilenmeye devam edecek.