“AKARYAKIT FİYATLARINDAKİ ARTIŞ DURDURULAMIYOR”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, parti binasında yaptığı basın toplantısında:

Ülke ekonomisi her geçen gün kötüye gidiyor. TL değer kaybediyor.

Simit 15 lira, 1 çay 10 lira. En basit bir öğün 25 TL. 3 çocuklu aile sadece çay ve simit tüketse bir öğünde 125 TL harcayacak. 3 öğün sadece çay ve simit tüketseler bir ayda 11.250 TL harcamış olacaklar. En düşük emekli maaşını ve asgari ücreti düşündüğümüzde tablo içler acısı

Bu zalim yönetim bu aziz millete bir bardak çayla bir simidi çok görüyor diyordun. Bunların peşinden nasıl gideceksiniz diye soruyordun. Ev kirasını kim ödeyecek, faturaları kim ödeyecek, okul masraflarını kim karşılayacak diyordun. Al sana simit hesabı

Akaryakıt fiyatlarındaki artış durdurulamıyor

Gübre fiyatları çiftçiye ecel terleri döktürüyor

Faiz sebeptir enflasyon sonuçtur diyen Erdoğan, ekonomiyi alt üst etti. Şimdi Merkez Bankası politika faizini 250 baz puan artırarak yüzde 45'e çıkardı.

Faiz artırmayacağız diye enflasyon yarattılar. Müslümanlık faiz indirmiyle olmuyor. Kul hakkı yememek, adaletli olmak lazım. Şimdi faizi indirmeyince dinden mi çıkmış oldunuz?

Özelleştirdikleri kamu yararına çalışan kurum kuruluş ve işletmeler bizi dışa bağımlı hale getirdi.

AKP iktidarıyla birlikte işsizlik arttı. Enflasyon arttı. Gıda fiyatları arttı. Kiralar arttı. Bir tek maaşlar yeterince artmadı. Geçim sıkıntısı her geçen gün devam ediyor.

Uluçay slogan olarak “Afyonkarahisar Gerçek Belediyecilikle Tanışacak” diyor. Şimdiye kadar gerçek belediyecilik yapılmadığını söylemiş oluyor. Afyonkarahisar kaç dönemdir AKP’li belediye tarafından yönetiliyor bilmiyor galiba

Zeybek’in yarım bıraktığı işler şehri koca bir şantiye gibi gösteriyor.

AFRAY yalan oldu. Vaat olarak vermişti, siz yanlış anladınız ve tramvay dememiştim dedi. Peki dedik, öyle olsun. Yapın da görelim dedik. Yalandan bir temel atıldı. Temel de seyyarmış zaten ertesi gün kaldırıldı. Muhtemelen başka yerlerde vatandaşı kandırmak için kullanacaklar.

Teleferik ihalesi Afyonkarahisar’ı kaç TL zarara soktu diye soruyorum. Bedelini kim ödeyecek? Muhatabı kim olacak?  

Millet Bahçesi yapılacaktı, kazıp kazıp bıraktılar. Neden tüm projeler son aylara bırakıldı? Zeybek projeler yarım kalınca koltuğunu garantileyeceğini mi sandı?

Şimdi milleti korkutmaya çalışılar. AK Partili aday seçilmezse tüm işler yarım kalır derler sanki kendileri tamamlayabilecekler.

Afyon’a iş potansiyeli sağlayacak bir proje yapılmadı. Tekstil fabrikası fiyaskoyla sonuçlandı. İnsanlar paralarını alamadı. Bunun dışında istihdama yol açan bir proje gösteremezler

Mülakat adı altında torpili resmileştirdiler. Yazılı sınavlardan yüksek not alanlar mülakatta kayırmaya yenik düşüyorlar.

Atanamayan öğretmenlerimiz için, adalet için mülakatsız 100 bin öğretmen ataması bekliyoruz.

Emeklilerimizi emeklettiren AKP iktidarı bu vebali nasıl ödeyecek? Yıllarca prim ödeyip emekli olan vatandaş iki lokma ekmeğe muhtaç durumda.

Emeklilikte yaşa takılanlara haksızlık yapıldı. 1 günle bu haktan yararlanmayan insanlar var.

Emekliye bayram ikramiyesi 3 bin TL oldu. Bu para kurban almaya yetmez. 6 yıl önce koyun alınıyordu şimdi 5 kilo et alınamıyor

Yüksek prim ödeyenle düşük prim ödeyen emekli arasındaki makas kapandı.

Bakın bir evde 3 kişi çalışıyor, bir kişinin maaşı ev kirasına gidiyor. Yeme içme, mutfak masrafı, faturalar vs derken kafa kafaya ay sonunu getiren vatandaşlar var. AKP’ye oy verenler pişman. Her şeyin farkına vardılar.

Erzincan’da yaşanan toprak kayması öngörülebilirdi. Kimler nemalandığı için önlem alınmadı?

Burcu Köksal’a yönelik çirkin sözler siyaset ahlakına yakışmamaktadır.

Hazine arazilerinin Suriyelilere peşkeş çekilmesine göz yummayacağız

MISIRLIOĞLU’NDAN 19 MAYIS MESAJI MISIRLIOĞLU’NDAN 19 MAYIS MESAJI

Sandıklı’da sözde seçim anketi yapan bir firma adayımızın ismini bile geçirmeden vatandaşa fikrini soruyor. Korkaklık AKP’ye bunu da yaptırdı