AK PARTİ’DEN YOĞUN KATILIMLI ‘VEFA İFTARI’

 AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından ‘Geçmişten Günümüze Vefa İftarı’ düzenlendi. Burada bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Türkiye Yüzyılı'nın ilk seçimine, 31 Mart'a sayılı günler kaldı. Bu seçim yeni bir başlangıcın, dönemecin eşiğidir” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından ‘Geçmişten Günümüze Vefa İftarı’ düzenlendi. Programa AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, önceki dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ile Dr. Hasan Arslan. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve AK Parti teşkilat mensupları geniş katılım sağladı.

“Hiçbir zorluk bizi yıldıramadı, yıldıramaz”

 Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, “Kıymetli dava arkadaşlarım toplumumuzun en önemli değerlerinden birisi olan vefa duygusu teşkilatımızın bugünlere gelmesinde en önemli noktadır. Bizler atalarımızın bize miras bıraktığı ve bugüne kadar başarıyla taşıdığımız mirası gelecek nesillerimize aktarmayı bir nevi borç biliyor, bu borcu ödemek içinde azimle çalışıyoruz. AK Davanın her bir neferinin gücü, birbirimizden aldığımız kardeşlik duygusu ve birlik, beraberlik içerisinde çalışıyor olmamızdan gelmektedir. İçerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayı da bize bu birlik ve beraberliğin önemini hatırlatıyor. Birbirimizden aldığımız güçle yeni bir zaferimize sayılı günler kala sizlerle birlikte böylesi bir kalabalıkla bir araya gelmek bir kez daha birbirimize olan güvenimizi tazeledi. Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay’da bu birlik ve beraberlik duygusuyla sizlerle birlikte Afyonkarahisar’ımızı daha da ileriye taşınmak adına aralıksız çalışacak Allah’ın izniyle. Bizler önümüze çıkan her türlü engele ve tüm şer odaklarına karşı her zaman omuz omuza mücadele ederek, sayısız hizmet ettik. Vefa ve birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece hiçbir zorluk bizleri yıldıramadı yıldıramaz. Bu duygu ve düşüncelerle katılımlarını dolayısıyla her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

“El ele, omuz omuza daha aydınlık yarınlara ulaşacağımıza inancım tam”

 İftar programında bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ise, “AK Dava’nın her bir kademesinde görev almış kıymetli dava arkadaşlarım öncelikle hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Geçmişten günümüze uzanan bu kutlu yolculuğumuzda, bir araya gelerek bu güzel iftar programında birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Bugün burada, vefa ve birlik duygularıyla dolu bir atmosferde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Geçmişte bizlere emek veren, bu kutlu davaya omuz veren her bir kardeşimizin huzurunda, geçmişten günümüze uzanan vefa köprüsünü inşa etmek adına buluştuk.

Bizler, AK Parti ailesi olarak, milletimize hizmet etmek için yola çıktığımız günden bu yana hep birlikte omuz omuza mücadele ettik. Afyonkarahisar’ımızın dünüyle, bugünüyle, yarınıyla birlikte geleceğe yürüdük. İnanıyorum ki, bu yolda hep birlikte geçtiğimiz her aşama, vefa ve sadakatlerin anılarıyla doludur.

Bu güzel akşamda, bizlere bu kutlu davaya katkı sağlamış her bir büyüğümüzü, her bir kardeşimizi rahmetle yâd ediyoruz. Onların bizlere bıraktığı mirası, daha da ileriye taşımak için gece gündüz demeden çalışacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Kıymetli dava arkadaşlarım Afyonkarahisar’ımızın geleceği için bir araya geldiğimiz bu mübarek iftar sofrasında, birlik ve beraberlik duygularımız güçlenerek artıyor. Şehrimizin daha da ileri gitmesi, daha da güzelleşmesi için kararlılıkla hep birlikte çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, birlik ve beraberlik içinde nice nice iftarlara, nice nice başarılara ulaşmayı diliyorum. Hep birlikte el ele, omuz omuza vererek, daha aydınlık yarınlara ulaşacağımıza olan inancım tamdır” dedi.

“Gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakma arzumuz en büyük motivasyonumuzdur”

Önceki dönem Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bir konuşma yaparak, “Vefa, Türk toplumunun temel değerlerinden biridir. Bizler, geçmişimize olan saygıyla geleceğe yürümenin sorumluluğunu taşıyan bir teşkilatız. Birbirimize olan sadakatimiz ve yardımlaşma ruhumuz, millet olarak güçlenmemizin temelini oluşturuyor. 2002 yılında dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte AK Davamızın temellerini Afyonkarahisar’ımızda attık. Geçmişte Afyonkarahisar’ımıza hizmet etmiş olan her bir hemşehrim, bu vefa iftarı programında özel bir yere sahip. Bende bu vesile bu topraklarda doğup yine bu şehre hizmet etmiş olmanın gururunu yaşıyorum. AK Parti çatısı altında ülkemiz için memleketimiz için nice güzel hizmetler yaptık. Bugün burada bulunan her biriniz, Türkiye'nin geleceğine dair umutlarımızı arttırıyorsunuz. Gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakma arzumuz, bizleri bir araya getiren en önemli motivasyon kaynağıdır.

Bu vesileyle, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek adına burada bulunan herkese teşekkür ediyor, bu güzel akşamın devamında hoş sohbetler diliyorum. Hepinize şükranlarımı sunuyor, iftarımızın huzur ve bereket içinde geçmesini temenni ediyorum.

“Afyonkarahisar’da 1 Nisan'da gerçek belediyeciliğin kazandığı bir sabaha gözlerimizi açacağız”

Son olarak iftar programında bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ise, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu kutlu davanın her bir neferi  olarak el ele gönül gönüle vererek çok güzel hizmetlere imza attık. Son 22 yıla damga vuran eserlerle Türkiye'yi nakış nakış işledik. Cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetlerini milletimiz için seferber ettik. Milletimizin iradesiyle göreve geldiğimiz günden bugüne türlü türlü engellemeler, baskılar ve saldırlar karşısında yılmadık, dimdik ayakta durduk. Toplumumuzun tüm kesimlerine dokunan bir yönetim anlayışıyla Türkiye’nin dört bir yanında hakim kıldık. Elde edilen her başarıda AK Parti teşkilatının büyük emeği bulunuyor. Kıymetli dava arkadaşlarım Türkiye Yüzyılı'nın ilk seçimine, 31 Mart'a sayılı günler kaldı. Bu seçim yeni bir başlangıcın, dönemecin eşiğidir. Afyonkarahisar'da AK Parti teşkilatımız yağmur çamur, gece gündüz demeden çalışıyor. Mahallelerde, köylerde çalmadık kapı bırakmıyor.

Bir marka haline gelen AK belediyecilik, sosyal belediyecilik, gönül belediyeciliğini ülkemize sizlerle birlikte kazandırdık. Şimdi, millete hizmet etmek için yürüdüğümüz bu yolu gerçek belediyecilikle taçlandırma zamanı. Afyonkarahisar, 2002'den bu yana AK Parti'nin, demokrasimizin kalesi oldu. İnşallah bu gelenek devam edecek. Buna inancımız da güvenimiz de tam. Afyonkarahisar, tüm ilçeleriyle, 1 Nisan'dan itibaren AK Parti belediyeciliğiyle, birbirinden güzel projeleriyle yoluna devam edecek. 31 Mart'a kadar çalmadık kapı bırakmayacağız. Herkesin yüreğine dokunacağız” dedi.