AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI 28 ŞUBAT POSTMODERN DARBESİ’Nİ KINADI

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, İnsan Hakları Başkanı Kadir Atalay, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Kadın Kolları İnsan Hakları Başkan Vekili Gülşen Bakışkan, Gençlik Kolları İnsan Hakları Başkanı Murat Ege 28 Şubat Postmodern Darbesi'nin vahametine dikkat çekmek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

İnsan Hakları Başkanı Kadir Atalay tarafından gerçekleştirilen açıklamada, “ 27 yıl önce silahlı cunta tarafından, sözde irtica tehdidi ile bütün bir ülkeyi  çevrelemeye çalışmak, toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde  rehin tutmak, insanlık onuruna, akıl ve mantık ilkelerine deli gömleği giydirmek  üzere gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak  geçmiştir.

Failleri tarafından “1000 yıl sürecek” yaklaşımı ile savunulan bu karanlık girişimin

değil bin, on yıl bile sürememiş olması vesayetçilerin hukuksuzluğunun, kirli

hesaplarının net bir göstergesidir. İslami kimliğe duydukları derin öfkeyi, sistematik ve kanun dışı vahşi bir militarist  dayatma ile dışa vuran darbeciler aldıkları anti-demokratik MGK kararları ile  dönemin iktidarına darbe vurmuşlardı.

Yaşanan darbe süreci ile birlikte İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir  kesimi türlü yollarla kısıtlandı. Genç kızlar üniversitelere başörtüleri ile giremedi,  kılık-kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahkûm bırakılarak ikna  odaları eliyle inançlarından vazgeçmeye zorlandılar. Katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapatıldı. Kamu görevlileri  eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların;  çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları

engellendi. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi “yeşil sermeye” adı altında kategorize edildi, ötekileştirildi.

ZAFER MEYDANINDA BASKETBOL TURNUVASI HEYECANI ZAFER MEYDANINDA BASKETBOL TURNUVASI HEYECANI

28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” vermeye  çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar.  Türkiye’ye sözde ayar vermeye kalkan, milletimizin elinden geleceğini, haklarını  ve huzurunu alan karanlık darbe dönemleri, milletimizin 15 Temmuz gecesi  verdiği mücadele ile bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldü.  Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet  iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 21 yıldır her şartta ve koşulda darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerine yer verildi.