“BİZ TÜRKİYE’NİN YANGININI SÖNDÜRMEK ZORUNDAYIZ” “BİZ TÜRKİYE’NİN YANGININI SÖNDÜRMEK ZORUNDAYIZ”

AK PARTİ İL BAŞKANI MENTEŞ KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların ayrı bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Menteş mesajında,  “Bayramlarımız; birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi özellikleri ile Milletimizin nezdinde ayrı bir öneme sahiptir” dedi.

Menteş mesajında, “Kültür ve inanç dünyamızın çok önemli günlerinden olan bayramlarımız; birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi özellikleri ile Milletimizin nezdinde ayrı bir yere sahiptir. İnanç dünyamızda Allah’a yakınlaşma, itaat ve teslimiyetin simgesi olan Kurban Bayramı paylaşmanın, dayanışmanın yoksul, yetim ve öksüzleri gözetmenin toplumumuzda en güzel örneklerinin sergilendiği günlerdendir.

Bulunduğumuz coğrafya barış ve huzur ortamına fazlasıyla ihtiyaç duyuyor. Bayramların en önemli özelliklerinden birisi de kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturmasıdır. Filistin ve Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz için işte böyle bir ortama ihtiyaç var. Bizlerde dua ve niyazlarımızla bu ortamın oluşmasına katkı sağlamalıyız.

Tüm dünyanın huzur içerisinde geçireceği bayramlara ulaşmak temennisiyle, bayramın şehrimiz, ülkemiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Editör: Ayben Horzum