AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN MENTEŞ’TEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Menteş mesajında engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “Unutmayalım ki, toplum olarak her bir bireyimizin refahı, toplumun bütününün refahı anlamına gelmektedir. Engelli vatandaşlarımızın her daim yanında olduğumuzu belirtir, Engelliler Haftası'nın farkındalık yaratmada vesile olmasını dilerim” dedi.

Menteş mesajında, “Engelli vatandaşlarımızın hayata katılımının önündeki engelleri kaldırmak, eğitim, sağlık, ulaşım ve daha birçok hizmetleri en iyi şekilde alabilmelerine imkân sağlamak adına var gücümüzle çalışacağız. Engelli bireylerimiz her geçen gün daha büyük işlere imza atıyorlar. Çok daha güçlü, başarılı ve çok daha umutlular. Sanattan spora, bilimden siyasete her alanda varlıklarını özgürce ortaya koyan engelli vatandaşlarımız ülkemize değer katmaya devam ediyor. Engelli bireylerimizin toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi yaşam şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar ve yenilikler toplumsal ilgi ve duyarlılıkla daha da gelişeceği kanısındayım" dedi.

ŞEHİT GÜRPINAR İÇİN HATIRA ORMANI ŞEHİT GÜRPINAR İÇİN HATIRA ORMANI

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

Sözlerine şöyle devam eden Menteş, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle, tüm engelli bireylerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak ve onların hayatlarını kolaylaştırmak adına yaptığımız çalışmaları paylaşmak istiyorum. AK Parti olarak, son 23 yılda engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata tam katılımını sağlamak, onların karşılaştığı engelleri kaldırmak ve hak ettikleri yaşam standartlarına ulaşmalarını garanti altına almak için çeşitli politikalar geliştirdik ve önemli yasal düzenlemeleri hayata geçirdik. Eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal haklara kadar birçok alanda engelli dostu uygulamaları devreye aldık.

Erişilebilirlik standartlarını yükseltmek, kamu binaları, parklar, kaldırımlar ve toplu taşıma araçları başta olmak üzere tüm sosyal alanlarda engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirmek için çalışmalar yaptık. Engelli bireylerimizin bağımsız yaşamalarını destekleyecek projeler ve teknolojik araçlar geliştirilmesine öncelik verdik. Ayrıca, engelli vatandaşlarımıza yönelik istihdam olanaklarını artırmak adına kamuda ve özel sektörde pozitif ayrımcılık yapılmasını sağladık. Böylece, hem iş gücü piyasasına katılımları desteklendi hem de ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına yardımcı olundu.

Engelliler Haftası dolayısıyla, engelli bireylerimizin ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve onlara yönelik desteklerimizi artırma konusunda kararlılığımızı yinelemek istiyorum. Unutmayalım ki, toplum olarak her bir bireyimizin refahı, toplumun bütününün refahı anlamına gelmektedir. Engelli vatandaşlarımızın her daim yanında olduğumuzu belirtir, Engelliler Haftası'nın farkındalık yaratmada vesile olmasını dilerim.”