AK PARTİ AFYONKARAHİSAR TEŞKİLATINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. İl Başkanlığında gerçekleştirilen bayramlaşmaya; AK Parti ana kadame mensuplarının yanı sıra; milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, İGM üyeleri, teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın teşkilat bayramlaşma programı İl Başkanlığı binasında gerçekleştirildi. Programa AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hakkı Öztürk, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Siper, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda teşkilat mensubu da katıldı.

Bayramlaşma öncesi programda bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, “Değerli yönetim kurulu üyelerim, milletvekillerim, merkez ilçe başkanımız, il genel meclis başkanımız, il genel meclis üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve teşkilatımıza gönül vermiş değerli dava ve yol arkadaşlarım hoş geldiniz şeref verdiniz. Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, Suriye’nin toprağından, Bosna’nın bayrağından Gazze’nin gözyaşından öpüyorum. İyi bayramlar meleklerin şehri Gazze.  Tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayramı mübarek olsun.”

“1400 yıl önce başlayan davamız için, emin adımlarla hedeflerimize yürüyoruz”

Sözlerine şöyle devam eden Başkan Menteş, “Değerli dava arkadaşlarım; Bayramlar heyecanımız, inancımızın gereği mutluluğumuz ve duygularımızın bütünleştiği günlerdir. Kurban kurbiyettir, yakınlaşmaktır. Biraz İbrahim, biraz İsmail ve İshak olmaktır. Hakka doğrulukla teslim olmaktır. Teslimiyette bile sorumluluğu, merhameti elden bırakmamaktır. Hakka doğrulukla teslim olmaktır. Bizler nasibe inananın, kaderiyle derdi olmaz inancında olan insanlarız! Bizler kadere ve takdire inanan insanlarız. Hareketimiz, mücadelemiz, azmimizin bitmedi ve bitmeyecektir. Morallerimiz hiç olmadığı kadar yüksek, enerjimiz tam, umudumuz yüksek ve inancımız sağlamdır. Bu dava öyle sanıldığı gibi 2002’de değil, 1400 yıl önce başlayan bir davadır. Bizler bu davanın her bir bireyi olarak aynı inanç ve heyecanla emin adımlarla hedeflerimize doğru yürüyoruz. Ve kıyamete kadar 18 yaşında bir delikanlı gibi genç ve dipdiri kalacak olan bu davanın neferleri, mazinin günümüzdeki temsilcilerisiniz.

Saflarımız sık, Müslümanlar dimdik ve 1400 yıldır süren mücadele Allah Resulü’nün, Sahabenin, Sultan Alparslan’ın , Sultan Fatih'in mücadelesidir. Bu dava Musab'ların , Hamza'ların , Ebu Akil'lerin şehit oldukları davadır. Birlik ve beraberlik ruhuyla hiç olmadığı kadar kararlı ve inançlıyız. Başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere tüm İslam Alemi’nin bayramı kutlu olsun” dedi.


“Teşkilat olarak birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergiliyoruz”

AK PARTİ TEŞKİLATLARI TBMM’DE GRUP TOPLANTISINA KATILDI AK PARTİ TEŞKİLATLARI TBMM’DE GRUP TOPLANTISINA KATILDI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hasan Arslan, “Kıymetli teşkilat mensuplarımız daha nice güzel bayramlara erişmek dileğiyle hepinizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramlarımız birlik beraberlik ve dayanışma günleridir. Özellikle Kurban Bayramı’da paylaşmanın en güzel örneklerini sergilediğimiz en önemli dini günlerimizdendir. Bizlerde teşkilat olarak bu bayram paylaşmanın birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini hep birlikte sergiliyoruz. Kurban Bayramı’nın hem coğrafyamıza hem tüm İslam Alemine barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Özellikle de Gazze’deki zulmün kısa sürede sona ermesini temenni ediyorum. Bizlerde millet olarak bu zulümden ders çıkartmalıyız. Güçlü olmanın, başarmanın yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğini en iyi bilen bir milletiz. Bizler Türk Milleti olarak birbirimize kenetlenmek zorundayız. Bu düşüncelerle hepimize katılımlarımız dolayısıyla teşekkür eder, tüm hemşehrilerime tüm teşkilat mensuplarımıza hayırlı bayramlar dilerim” dedi.


“Zulme karşı dim dik duran tek Lider Recep Tayyip Erdoğan’dır”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven konuşmasında “Kıymetli hemşehrilerim, dava arkadaşlarım bayramlaşma programımızdan az önce Sayın Cumhurbaşkanımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını öncelikle tüm teşkilat mensuplarımıza iletmek istiyorum. Kurban İbrahim’ce adanış, İsmail’ce teslimiyettir. Kurban paylaşmanın en güzel örneği ve aidiyettir. Kurban Bayramı toplumumuza verilen en güzel mesajlardan biridir. Tüm insanların birbiriyle kardeş olduğunu ve bir araya gelerek paylaşımda bulunduklarını gösterir. Bir yanımız bu güzel duygu ve düşüncelerle huzur bulurken bir yanımızda Tüm dünyadaki özellikle Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Myanmar’daki Müslüman kardeşlerimize yapılan zulümleri gördükçe üzülüyoruz. Firavunun çocukları Vatikan’ın çocukları ve Ebu Cehil’in çocukları maalesef dünyada Müslüman kardeşlerimiz üzerine bir oyun oynuyor. Bu oyuna dim dik durarak karşı koyan dünyadaki tek liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Çok değerli hemşehrilerim ve kıymetli teşkilat mensuplarımız bu duygu ve düşüncelerle hepinizi selamlıyor hepinizin bayramını kutluyorum” dedi. 

“AK Dava’nın neferleri olarak eserlerimizin üzerine eser ekleyerek hizmetlerimize devam edeceğiz”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Teşkilatımızın her kademesindeki kıymetli kardeşlerim, öncelikle hepinize hayırlı bayramlar diliyorum Kurban Bayramımız mübarek olsun. Bayramlar çok güzel güzelliklere vesile oluyor. Bizler bayramlarda büyüklerimizle bir araya gelerek dualarını almak için çabalayan bir toplumuz. Afyonkarahisar’ımız bir geçiş güzergahı o yüzden trafiği yoğun olan bir şehir. Bu bayramda bizler ziyaretlerimize rahatça gidip gelirken görüyoruz ki yollarımızın güzelliği ile rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk yapıyoruz. Yine bu noktada AK Parti teşkilatları olarak yapılan hizmetin büyüklüğünü, vizyonunu ve ufkunu Kurban Bayramı’nda da hep birlikte görmüş oluyoruz. Bizler AK Dava’nın neferleri olarak bunca yıl yaptığımız eserlerin üzerine yeni eserler ekleyerek en güzel hizmetleri yapmaya hep birlikte devam edeceğiz.

Bu vesile ile bahsetmek istiyorum Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın en büyük fabrikalarından olan Oruçoğlu Yağ Fabrikası tam kapanmak üzereyken, görüşmelerim neticesinde Tarım Kredi Kooperatiflerine kazandırmış olduk. Afyonkarahisar’ımız için hayırlı uğurlu olsun inşallah. AK Parti teşkilatları olarak Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde çalışmalarımıza hizmetlerimize en güzel şekilde devam edeceğiz.

Sözlerime son vermeden önce ben buradan tüm İslam Alemi’nin ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, hep birlikte nice güzel bayramlara erişmeyi temenni ediyorum” dedi.

“Birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz”

 

Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hakkı Öztürk ise konuşmasında, “Teşkilatımızın kıymetli mensupları bizler Müslümanlar olarak bi taraftan kestiğimiz kurbanlarla Allah’a yakınlık gösterirken, bir taraftan da sevginin hoşgörünün temelinde birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Muhterem kardeşlerim Ülkemiz içerisinde hayırlı bir bayram geçirirken maalesef İslam Dünyasının kanayan yarası Gazze deki Müslüman kardeşlerimize yapılan zulmün derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizler Müslümanlar olarak Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dediği gibi bir yerde bir zulüm gördüğümüzde  müdahale etmeliyiz. Ama bugünün dünyasında bu imkana her zaman sahip olamıyoruz. Zaman zaman İslam dünyasının diğer unsurlarının suskunluğu ile birlikte bizlerde ancak ülke olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Gazze’ye elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz inşallah.

İfade etmek isterim ki Ülke olarak ekonomimizi olumsuz etkileyen pek çok etkenle karşılaşıyoruz. Özellikle Mayıs ayında yüksek enflasyon ve olumsuzlukların yavaş yavaş azaldığını gözlemliyoruz. İnşallah yıl sonuna kadar toplumumuzun nefes alacağı bir ekonomik ortama kavuşacağını umut ediyoruz. Ben bu duygularla birlikte siz değerli hemşehrilerimin, teşkilat mensuplarımızın Kurban Bayramı’nı en güzel dileklerimle kutluyorum” dedi.

Ertürk, Karahan ve Mumyakmaz’da birer konuşma yaparak partilileri selamladı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ile Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan’da bayramlaşma programına gelen partililerin Kurban Bayramı’nı kutladılar.

Ethem Karahan konuşmasında, “Kıymetli teşkilat mensuplarımız değerli büyüklerim ve kıymetli genç arkadaşlarım hepimize hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Ferda Ertürk ise konuşmasında, “Teşkilatımızın kıymetli mensupları öncelikle Kurban Bayramı’nızı kutluyor hayırlı bayramlar diliyorum. Bizler İslam coğrafyası Gazze’nin burukluğu yüreğimizde bir bayram geçiriyoruz. Ben bu vesile ile inşallah tüm mazlum coğrafyaların bayram gibi bir bayram geçirdiği nice bayramlara erişmesini temenni ediyorum. Tekrardan herkese hayırlı bayramlar” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz ise, “Teşkilatımızın kıymetli mensupları Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Saygı ve sevgiyle hepimizi selamlıyorum. Nice güzel bayramlara birlikte erişmek dileğiyle” dedi.

“Kurban Bayramı’nın hayırlar getirmesini temenni ederim”

Bir konuşma yapan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Siper ise, “Kıymetli teşkilat mensuplarımız Kurban Bayramı vesilesiyle bizi bir araya getiren Cenab-ı Allah’a hamd-ü senalar olsun. Yapmış olduğumuz kurban ibadetlerimizi dergâh-ı izzetinde kabul buyursun inşallah. Bu vesile ile tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, bayramımızın tüm hemşehrilerimize tüm teşkilat mensuplarımıza hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.

Program bayramlaşmanın sonrasında sona erdi.

Editör: Ayben Horzum