“AİLE VE GENÇLİK MERKEZLERİ İLE NESLİMİZİ KORUYACAĞIZ!”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş yaptığı açıklamada Aile ve Gençlik ile yapacağı çalışmalardan bahsetti.

AİLE KURUMU DÜNYADA KURULAN İLK MÜESSESEDİR

Aile ve gençler hakkında konuşan Karataş , aileye ve özellikle de gençlere yerel yönetimlerin sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Aileye verilecek önem toplumla beraber hem kimliğimizin hem de küresel anlamda medeniyet iddiamızın temel yapı taşıdır diyen Karataş şöyle devam etti:

ŞEHRİMİZDE BOŞANMA SAYILARI ARTIYOR

Geçmişle gelecek arasında köprü olan aile, kültürümüzün aktarılmasında ve kişiliğimizin oluşmasında en etkili kurumdur. Ancak bugün Afyonkarahisar’ın aile ile ilgili gündeminde maalesef boşanmalar var. Yakın süreçte aile ile ilgili bazı istatistiki bilgiler paylaşıldı. Bu verilerden bir tanesi de boşanma rakamları oldu. Bugün şehrimizde boşanan çift sayısı her geçen gün artmaktadır. 2023 yılında 1531 çift boşanırken, bu sayı 2022 yılında 1321’di.

MİLLİ AİLE STRATEJİSİ GELİŞTİRECEĞİZ

MHP’LİLER KAHVALTIDA BULUŞTU MHP’LİLER KAHVALTIDA BULUŞTU

Bu nedenle bizim yönetimimizde sosyal ve ekonomik politikalarının şekillenmesinde temel unsur, aile olacaktır. Şehrimiz için aile kurumunun güçlendirilmesi milli bir görev olarak benimsenecek ve bu amaçla “Milli Aile Stratejisi” geliştireceğiz. Evlilik ve aile kurumu her yönü ile teşvik edilecek ve desteklenecektir. Birinci dereceden çocuğa ve aileye zeval getirebilecek ahlakı tahrip edici unsurların önüne geçmek için yetkili kurumlarımız ve STK’larımızın da dahil olacağı “Aile, Çocuk ve Kadını Koruma Kurulu” kurulacaktır.

AİLE DANIŞMA MERKEZLERİ KURACAĞIZ

Ailedeki ahlaki yozlaşmayı tetikleyen unsurlar ile mücadele edilecektir. Bunlarla beraber “Aile Danışma Merkezleri” ile aile bireylerinin psiko-sosyal sorunlarının çözümünde ve aile içi şiddet ile mücadelede aktif rol oynaması sağlanacaktır. Ekonomik gerekçelerden dolayı evlenemeyen kişilere belediyemiz ukdesinde maddi destek projeleri hayata geçirilecek. Dar gelirli aile fertlerinin eğitimi desteklenecek ve okuyan çocuklara burs verilecektir. Sokak çocukları ile bugün daha çok büyük şehirlerde karşılaşırken artık şehrimizde de karşılaşmaktayız. Bu bizim için önemli sorunlarından ve ayıplarından biridir. Şehrimizi bu ayıptan kurtarılması için gerekli olan her türlü tedbir alınacak ve bu çocukların barınma, eğitim, sağlık ve istihdam olanakları sağlanacaktır.

GENÇLİK MECLİSLERİNİ AKTİFLEŞTİRECEĞİZ

Günümüz devletleri tüm dünyada söz sahibi olabilmek adına enerjilerinin büyük bir kısmını eğitime harcamaktadır. Bu eğitim de şüphesiz ki gençliğin eğitimidir. Eğitimsiz bir gençlik karanlık bir gelecek, karanlık bir gelecek ise yok oluşun habercisidir. Şehrimize yön veren eğitimli gençlik hareketinin elzem olduğunun bilincindeyiz. Özellikle Gençlik Meclisimizin daha da aktif hale gelmesi, yapacağı çeşitli gençlik projeleriyle gençliğin hem bedenen hem de ruhen gelişmesine katkıda bulunacağız. Okuyan, düşünen ve eyleme geçen bir gençlik için çalışacağız. Ecdadının izinde bir Afyonkarahisar gençliği oluşturmak için gecemizi gündüzümüze katacağız.

GENÇLERİMİZ EN BÜYÜK HAZİNEMİZDİR

Erbakan Hocamızın da dediği gibi ‘’Bir milletin asıl gücü; tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir.’’ İşte bizim bütün gayretimiz bu gençleri yetiştirmek olacaktır. Afyonkarahisar’da doğan her bir birey çok şanslıdır. Allah’u Teâla bu güzel topraklarda doğmamızı, büyümemizi lütfetmiş. Bu bağlamda gençlere ve bizlere çok büyük görevler düşüyor. Biz Saadet Partisi olarak gençlerimize büyük önem veriyoruz. Gençlerimizle hem kültürel faaliyetlerde hem de sportif faaliyetlerde her fırsatta bir araya geleceğiz. Gençlerimizle iç içe, aynı dili, aynı yaklaşımı sergileyen, anlaşabilen, konuşabilen, birbirine tahammül eden bir toplum oluşturma gayretinde olacağız. Afyonkarahisarımız kadim bir şehirdir. Gençlerimizin de, bu şehrin ruhuna ve coğrafi yapısına uygun olarak bizi yönlendirme noktasında bize duygu ve düşüncelerini iletmelerini her buluşmamızda dile getiriyor ve çok güzel dönüşler alıyoruz. 31 martta inşallah gençlerimiz en doğru kararı verecektir.