AHDE VEFA ILE, “8 MART DÜNYA EMEKÇI KADINLAR GÜNÜ"  

Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür Sanat Derneği, Afyonkarahisar Engelliler ve Gençlik Spor Kulübü ile iş birliği içerisinde “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" programı yaptı.

 8 Mart’ta Afyonkarahisar Kültür ve Sanat Evinde gerçekleştirilen program dolu dolu geçti.
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın İsmail Hakkı Kasapoğlu'nun katıldığı programda 2024 Paris Paralimpik oyunları hazırlık kampı için Afyonkarahisar’da bulunan Avrupa ve dünya şampiyonası goalball kadınlar milli takımı ve antrenörleri ağırlandı. 


Sunumu AFSANDER Başk. Azime Çavdar Gürlek’in yaptığı programda  açılış konuşmalarını Afyonkarahisar Engelliler ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Serap Güderler, Türkiye Görme Engelliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yılmaz Erşen'in açıklamarından sonra 
Antrenörler:  Gültekin Karasu ,Caner Balıkçı,Barış Keskin,
Sporcu kızlar: 
Sevda Altunoluk, Fatma Gül Güler, Reyhan Yılmaz, Sevtap Altunoluk, Şeyda Nur Kaplan
Berfin Altan'dan kendilerini tanıtarak başarı hikayeleri dinlenildi. 


Ardından konuklar eşliğinde Ahde Vefa üyelerinin sunumlarına geçildi. 
Udi: Mesut Yurt,Udi, şiir: Mustafa Karaer, Ritim, şiir: Ahmet Erkan, Bağlama: Serkan Nal, Neyzen: Sinan Doğan, Şiir: Serap Güderler,Şiir: Nedim Saru, Şiir Azime Çavdar Gürlek tarafından günün anlam ve önemine istinaden şarkılar, şiirler, türküler dinlenildi. 


Çok sayıda izleyicinin katıldığı programda Afyon bükmesi, çiğ köfte, kaymaklı lokum ikram edildi. Plaket takdimi ve toplu resim çekiminden sonra program sona erdi.